چگونه یک رساله و پایان نامه دکتری مدیریت مالی و اقتصاد را به سرانجام برسانیم ؟

چگونه یک رساله و پایان نامه دکتری مدیریت مالی و اقتصاد را به سرانجام برسانیم ؟

وسوسه و انگیزه های طبیعی می تواند تعیین کننده اهداف شما تا آنجایی که ممکن است باشد و پروژه شما را به عنوان یک پروژه جامع پیش ببرد . چنین پروژه هایی تصور می شود، اما اجرای ان  بسیار سخت تر است . از ساده ترین نسخه ممکن میتوانید پروژه خود را تعیین کنید و در مورد چگونگی آن میتوانید فکر می کنید و از ان استفاده کنید . سپس شما می توانید پیچیدگی های اضافی را اضافه کنید ، اما به یاد داشته باشید که ابتدا باید به یک نسخه ساده دست پیدا کنید .

– یک کلمه احتیاط

اگر چه باید پروژه ای را انتخاب است که شما علاقه مند به آن هستید ، اما ممکن است در ابتدا در مورد موضوع کمی علاقه مندی نشان دهید . با استفاده از تحقیق برای اثبات چیزی که به شدت به آن اعتقاد دارید می توانید در اخر به تایید ان منجر شود، جایی که فقط به نتایجی موجود از فرضیه خود پشتیبانی می کنید، توجه می شود. به عنوان یک محقق خوب است که انتظار یک نتیجه خاص را داشته باشید، اما باید یک بی اعتمادی جزئی نسبت به فرضیه های خود داشته باشید و هر بار که یک نتیجه جدید مطابق انتظارات شما است ، سعی کنید خودتان را قانع کنید .

– نوشتن فرضیه ها یا پیشنهادات رساله دکتری

بسته به رشته دکتری شما ممکن است مجبور باشید پیشنهاد تحقیقاتی بنویسید . الزامات این موضوع بین موسسات  مختلف متفاوت است – ممکن است قبل از اینکه به عنوان یک دانش آموزبرای مقطع دکترا پذیرفته شوید پیشنهادات مد نظر را بنویسید یا ممکن است نوشتن پیشنهاد تحقیقاتی در یک مرحله بعد اتفاق بیفتد . این برای این است که بدانید چگونه در هر کجا که هستید میتواند موثر واقع شود . به طور کلی ، پیشنهاد تحقیقاتی شما باید یک هدف تحقیق روشن و یک روش مناسب را نشان دهد . این نکته  کاملا واضح است که همان چیزی که شما در تلاش برای انجام آن هستید را اگر تنها در ذهن خود برایتان روشن باشد ، این امکان وجود دارد که بتوانید با ان ارتباط برقرار کنید . سعی نکنید تمامی احتمالاتی که می توانید انجام دهید ، و همه چیزهایی که در مورد موضوع میدانید، را بنویسید .

– پایان نامه دکتری در مدیریت مالی و اقتصاد

با توجه به اینکه پایان نامه دکترای تخصصی برای رساله تجزیه و تحلیل مالی می تواند یک چالش دشوار به شمار اید، بنابراین لازم است ابتدا یک موضوع اصلی و جالب برای تصویب ان ارائه شود. برخی از دانش آموزان موفق به دستیابی این گام بسیار ساده میشوند ، اکثر آنها می توانند چیزی را پیدا کنند که سعی کنند مشکلات زیادی برای آنها بوجود نیاورد و همچنین به نیازهای گروه پاسخ دهد. برخی از دانشآموزان این گام بسیار ساده را پیدا می کنند، اما برای اکثر آنها می توانند سعی کنند چیزی را پیدا کنند که مشکلات زیادی برای آنها ایجاد نخواهد کرد و هنوز به نیازهای گروه پاسخ می دهد. ما برخی از مقالات پایان نامه دکترای تخصصی در مدیریت مالی را توسط کسان حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارند جمع آوری کرده ایم . نگاهی به اینها بکنید و ببینید آیا کدام یک از آنها مورد علاقه شما هستند :

 1. استفاده از استراتژی های مدیریت مالی برای شناسایی مشکلات و موارد خاص در مطالعه ی شرکت مورد انتخاب شما ، و ارائه پیش بینی اینکه آیا از این شرکت می توان انتظار پرداخت بدهی را داشت .
 2. بزرگترین مسائل مربوط به شرکت های بیمه در رابطه با شرکت های بزرگ چیست ؟ آیا نتیجه این مسائل ، رقبای بیشتری در قالب کارآفرینان جوان بهمراه دارد ؟
 3. محیط کسب و کار یک شرکت خاص را در هر صنعت انتخاب کنید و ارزیابی جنبه های ریسک شرکت ها و تکنیک های مدیریت ریسک کسب و کار را بر عهده بگیرید .
 4. در خبرهای اخیر ، Wells Fargo، بانک ایالات متحده مبتنی بر نقض جدی امنیتی مواجه شد و اکنون با مشکلات قانونی بیشتری مواجه است . چگونه دیگر بانک های بزرگ در معرض حملات سایبری مشابه هستند ؟
 5. علت های شکست های بزرگ شرکت ها و ورشکستگی را بررسی کنید و نظرات خود را برای راه ها و راهکارهایی که می تواند مانع از این شکست ها و ورشکستگی ها شود ، ارائه دهید .
 6. راهکارهایی که شرکت های بیمه از یک سیستم خزانه مرکزی ملی استفاده می کنند چیست ؟ برخی ازاین راهکارها را بیان کنید ، آیا این امر برای کشورهای آمریکای شمالی جهانی شده است یا در این مورد اختلاف نظر وجود دارد ؟

۷- چگونه بانک‌ ها از تامین خانه‌ های سلب مالکیت املاک سلب شده در آخرین حباب مسکن بهره‌مند شده‌ اند ؟ آن‌ها چه ریسک‌ هایی را به دست آوردند که در نهایت به دلیل کمک‌های مالی از بین رفتند ؟

۸- کدام عوامل جزء رایج ترین عوامل استفاده از آژانس های اعتباری هستند برای دانستن اینکه آیا تجارت‌های کوچک تا متوسط می‌توانند در زمان رکود اقتصادی و کم هزینه مصرف کننده باقی بمانند ؟

۹- در چه راه‌هایی ، شرکت‌های آموزشی در حال تبدیل شدن به بازار داغ جدید و ارائه ثبات مالی برای شرکت‌های آنلاین هستند ؟ چه خطری از این سیل شروع می شود ؟

۱۰- پس از ناتوانی آشکار ایالات‌ متحده برای انجام اینکار در پرتو حملات خارجی هکرها ، مدیران ومشاوران مالی چگونه می‌ توانند امنیت را در برابر حملات سایبری تکمیل کنند ؟

۱۱- در کدام صنایع بیش‌ ترین نتایج کسب درآمد رانشان داده‌ اند و چگونه شیوه‌های مدیریت مالی در آن صنایع از بقیه متفاوت هستند ؟ آیا این فقط یک تصادف است و یا قابل‌ پیش‌ بینی است ؟

۱۲- چگونه دانشجویان باید درباره مسایل مدیریت مالی که می‌توانند بر زندگی بزرگسالی خود تاثیر داشته باشند ، نگران شوند ؟ هزینه‌ های بالاتر آموزش و هزینه مسکن را در نظر بگیرید ؟

 1. مهم‌ ترین مهارت‌ هایی که باید به عنوان مدیر مالی در یک کسب‌ و کار کوچک و متوسط داشته باشید چه هستند ؟ مهارت‌ هایی که کارفرمایان شرکت‌ های بزرگ به دنبال آن هستند ، چه هستند ؟
 2. کارهای یک کسب و کار مدیریت مالی عمومی محلی چیست ؟ آیا این واقعا به کسب و کارهای محلی کمک می کند تا در جامعه موفق شوند یا باعث مشکلات بیشتری نسبت به انجام کارهای خوب شوند ؟

این تنها چند موضوع پایان نامه در مدیریت مالی است که توسط نویسندگان حرفه ای می توانید پیدا کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با یک آژانس انجام پایان نامه دکتری ( sm404.info ) تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موجود را یاد بگیرید و ایده‌های جدید را به دست آورید .

تمام چالش های انتخاب موضوع پایان نامه دکتری !

تمام چالش های انتخاب موضوع پایان نامه دکتری !

یکی از شایع ترین سوالاتی که از من پرسیده میشود این است که چگونه یک موضوع پایان نامه یا پروژه پژوهشی در مقطع دکتری برای رشته های علوم انسانی مانند علوم تربیتی را انتخاب کنیم . متأسفانه انتخاب موضوع پایان نامه به اندازه ” پیدا کردن یک شکاف در ادبیات ” ساده نیست ، و بسیاری از عوامل پیچیده قابل ملاحظه وجود دارد . اگر میخواهید پایان نامه یا موضوع پایان نامه خود را بنویسید ، شما باید مقالات پایان نامه خوب را پیدا کنید چون این یک عنصر حیاتی برای ایجاد یک اثرخوب برای یک پایان نامه است . موضوعات پایان نامه خوب هم قابل کنترل ( از لحاظ پیدا کردن داده ها ) و هم قابل ارائه ( از لحاظ نتایج به دست آمده ) می باشد . در لینک زیر هزاران مقالات از موضوعات پایان نامه رایگان و موجود می باشد . اگر شما در حال نوشتن پروژه های پیشنهادی ، پایان نامه دکتری یا تزپایان نامه هستید ، این واقعا مفید خواهد بود . به طور خلاصه، خدمات ما در زمینه انتخاب موضوع  پایان نامه و تدریس رایگان ان برای شما مناسب است . نویسندگان ما بیش از همه خوشحال خواهند شد که یک مقاله یا پایان نامه در مورد هر موضوعی که در بالا ذکر شده است بنویسید . روش سفارش پایان نامه ما واقعا ساده است . فقط فرم سفارش آنلاین ما را تکمیل کرده و یک نقل قول فوری دریافت کنید . پس از دریافت رسید پرداخت ، نویسنده ما شروع به کار خواهد کرد و پایان نامه پایان یافته شما در تاریخ مقرر یا قبل از مهلت تحویل شما خواهد شد . انتخاب یک موضوع خوب برای پایان نامه ضروری است ، زیرا این امر پایه ای قوی برای ایجاد بقیه کار را فراهم می کند . یک موضوع ضعیف ، ناگزیر منجر به ایجاد یک رساله ضعیف خواهد شد ؛ اغلب دانش آموزان خیلی دیر متوجه می شوند که پایان نامه و رساله آنها بر اساس انتخاب نامناسب موضوع است و هیچ گزینه دیگری برای شروع دوباره ندارند .

این را شما نمی خواهید ؟ موضوع پایان نامه را با توجه به نقاط قوت خود در ذهن خود انتخاب کنید البته که شما می خواهید موضوع شما یک موضوع تاثیرگذاری باشد ، اما مطمئن شوید که موضوع شما یک موضوعی باشد که شما در آن احساس راحتی هنگام انجام کارکنید. اگر میخواهید پایان نامه را بر اساس موضوعی که مطمئن نیستید بنویسید،این نمایان خواهد شد.  موضوع انتخابی خود را تا زمانی که نمیتوانید از هر چیز دیگری برای نوشتن فکر کنید کنار بگذارید، سپس از یادداشتهای خود برای یافتن اینکه آیا این موضوع خاص یک پایان نامه خوب را می سازد، استفاده کنید. شما همچنین می توانید از مشاور خود مشاوره بگیرید -آنها در مورد آنچه صحبت می کننداطلاع دارند! هنگامی که یک موضوع قوی و جالب را انتخاب کرده اید ، به خوبی در راه نوشتن یک پایان نامه شگفت انگیز هستید – موفق باشید !

۱- چه چیزی باعث یک پایان نامه دکتری یا ارشد خوب می شود ؟

تحقیق خوب به عوامل بسیاری بستگی دارد ، و تنها یک ایده خوب  برای ان کافی نیست. شما می توانید یک ایده درخشان داشته باشید ، اما کیفیت نهایی تحقیق به عملکرد و اجرای شما بستگی دارد ؛ ایده ای که به خوبی اجرا می شود بسیار بهتر از یک ایده درخشان است. به نوبه خود، توانایی شما برای اجرای پژوهش بستگی به مهارت های تحقیقاتی خاص شما (مهارت های تحقیقاتی موجود و در حال توسعه) و همچنین دسترسی شما به منابع دیگر مانند تجهیزات ، بودجه ، پشتیبانی فنی و زمان بستگی دارد. از آنجایی که این عوامل به شدت متفاوت است ، ممکن است یک پروژه برای یک فرد قابل اجرا باشد یا ممکن است برای فردی دیگر کاملا غیرقابل استفاده تلقی شود. ایده تحقیقاتی شما باید برای سایرافراد اکادمیک در این زمینه مورد توجه واقع شود . بخشی ، به توانایی شما برای توجیه تحقیقات و اصالت و پیشنهاد اولیه شما بستگی دارد، اما این نیز می تواند به زمان بندی  شما نیز بستگی داشته باشد. همانطور که تکنولوژی چیزهای جدیدی را ممکن می سازد و تکنیک های قدیمی منسوخ می شوند،برخی از نظریه های مختلف و حوزه های مطالعاتی از مد افتاده تلقی میشوند. جالب بودن پروژه شما برای دیگران به اینکه چه کسی مخاطب شما است بستگی دارد ، چرا که بعضی از پروژه ها برای بعضی از مخاطبان، کاملا بی معنی و یا در بعضی موارد حتی توهین آمیز به دیگران خواهد بود. این تنها مهم نیست که شما فقط زمانی که میخواهید پایان نامه خود را ارائه دهید، ان موضوع پایان نامه یک موضوع ارزش دار باشد بلکه زمانی که شما ان  تحقیق کامل را  برای نشر و تعیین اساتید و یا داوران و یا برای کار انتخاب می کنید هم مهم است ؛ اگر سرپرست شما اساسا با پروژه شما مخالف باشد، باید پروژه دیگر یا سرپرست دیگری را انتخاب کنید .

۲- اصالت و اورجینالیتی موضوع پایان نامه دکتری :

اگر چه اصالت یک درجه ضرورت کلیدی است، هرگز تحقیق کاملا اصلی نیست. در عوض، آن ، شبیه آنچه که قبلا در لبه شناخته شده عمل می کند؛ اما هنوز هم به آنچه که قبلا انجام شده بستگی دارد و وابسته است. هر جنبه ای از تحقیق شما باید اصلی باشد. کاربرد مهارتمندانه ایده های غیر متعارف و تکنیک هایی که بخوبی استخراج شده اند به اصطلاح به شما یک پایه قابل اعتماد برای کار کردن می دهد و حتی تحقیقات انقلابی بیشتر به آن بستگی خواهند داشت، چیزی که از قبل اورجینال و دست اول نبوده است ، شاید ترکیبی از عناصر از قبل موجود از زمینه های متفاوت جدا شده در راههای  اصلی بوده اند.

۳- قسمتی از کاررا بردارید :

پژوهش علمی مشابه یادگیری است، اما در مقیاس اجتماعی. درست همانند یادگیری یک مهارت که  توانایی جمعی جامعه کنونی یا دانش جمعی جامعه کنونی را نشان میدهد. به جای جست وجوی  در شکافهایی که در ان هیچ چیز وجود ندارد، بهتر است که تحقیقات موجود  از یک کنار کار بر روی جایی که می توانید ان را انجام دهید، ادامه دهید . یکی از راه های انجام این کار این است که پس از خواندن یک مقاله از خودتان بپرسید: “آیا راهی برای گسترش این تحقیق وجود دارد یا به روش دیگر یا تکنیک های مشابه  ان که به آن نزدیک باشد میتوان ان را در غالب یک موضوع متفاوت بکار برد؟” با چند مقاله، متوجه خواهید شد که کمبود ایده ها وجود ندارد. رویکرد دیگر این است که فرضیه های اساسی را که دیگران دراین زمینه استفاده می کنند،را تست کنید. این فرض کاملا ممکن است به این دلیل که بسیاری از نویسندگان چنین ایده ای را بیان کرده اند یا به آن اشاره کرده اند، حتی اگر هرگز به طور سیستماتیک مورد آزمایش قرار نگرفته باشد،این  فرضیه امکان پذیر است. اگر چنین فرضیه حالت تستی را پیدا کرده و می توانید از آن برای تست استفاده کنید، کار شما ارزش زیادی در این زمینه  پیدا کرده است واین فرضیه ارزش خواهد داشت (اگر آن را به خوبی اجرا کنید).

۴- توسعه و گسترش دادن یک ایده :

تصمیماتی که در ابتدا در PhD در شما ایجاد می شود در مورد اینکه چه تحقیقاتی را دنبال می کنید، تحت تأثیر همه چیزهایی قرار می گیرد  که شما ان را دنبال میکنید  که این موضوع فشار زیادی را بر انتخاب شما قرار می دهد. فرایندهای خلاقانه هنگامی که تحت فشار قرار می گیرند، به بهترین نحو کار می کنند و اجازه می دهند ایده های آزادانه بسیاری را بیاموزید بدون اینکه نگران باشند که آیا آنها خوب هستند یا خیر. این آزادی مهم است، زیرا اغلب ایده های بد به عنوان مراحل میان دوره ای زمانی که در حال توسعه قرار میگیرند خوب عمل می کنند. پس اجازه دهید تصور شما آزادانه عمل شودواین تصورازادانه اجرا شود، به بسیاری از ایده ها فکر کنید و در مورد پیدا کردن آن از ابتدا نگران نباشید. یک ایده ی در حال توسعه فقط در مورد خلاقیت آزادی بحث نمیکند . هنگامی که چند ایده دارید، آنگاه کارهای متمرکز را برای اینکه این فرضیه میتواند گسترش یابد آزمایش کنید و آنها را در یک پروژه تحقیقاتی بالقوه تمرین کنید. ایا امکان گسترش کاربر روی این تست وجو دارد؟ مطمئنا شما باید ادبیات  و مقالات موجود را بررسی کنید تا مشخص شود آیا ایده شما قبلا مورد بررسی قرار گرفته است و چه تحقیق مشابهی انجام شده است. این تا حدی برای اطمینان از این است که ایده شما اصلی و طرح شما اولیه است و تا حدی به شما کمک می کند که از طریق چگونگی انجام تحقیقات خودتان ، مطلع شوید و بر روی تحقیقات خودتان فکر کنید . این ادبیات  و مقالات نوشته شده می تواند به شما نشان دهد که چگونه سایر محققان با مشکلات مشابهی روبرو شده اند،. برای دریافت بازخورد از نظر شما و پیدا کردن منابع و تخصص نیاز است  شما با سایر محققین در بخش خود صحبت کنید ، این برای شما مفیدخواهد بود .

حتی اگر یک مشکل مشخص برای کار به شما پیش اید ، راه های مختلفی برای رویکرد آن وجود خواهد داشت، بنابراین خوب است که از طریق این گزینه ها به  راه های مختلف فکر کنید، کارایی آنها را در نظر بگیرید، و نه تنها لزوما اولین گزینه ای که به ذهن می آید را  بخواهید در نظر بگیرید. توسعه یک ایده تحقیق به معنای سرمایه گذاری زمان و انرژی در بعضی از ایده هایی است که  به دنبال آن هستید . این زمان یک زمان هدر رفته نیست – اغلب از طریق بررسی یک ایده بد در ابتدا شما میتوانید پس از آن یک سرمایه گذاری بر روی یک تحقیق خوب را توسعه دهید. هر چند دیر یا زود باید انجام  پروژه را متعهد بدانید. هیچ فرمول برای پیگیری تنظیم نشده است ، اما برخی سوالات وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید، که ممکن است به شمادر تصمیمگیری کمک کند .

آیا پروژه دارای یک هدف مشخص است ؟

 • آیا از روش هایی که میخواهید اعمال کنید اطلاع دارید ؟
 • چه منابع وچه میزان بودجه نیاز دارید ؟
 • چه مهارت هایی برای توسعه نیاز دارید ؟
 • آیا دیگران در بخش شما تخصص خاصی دارند ؟

آیا شما علاقه مند انجام این پروژه هستید ؟

 • آیا می توانید اهمیت این پروژه را برای دیگران توجیه کنید که چرا این پروژه باید برای دیگران اهمیت داشته باشد ؟
 • و چه کسی علاقه ای به آن نشان خواهد داد ؟
آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

بسیاری از دانشگاه های دنیا برای انجام رساله یا پایان نامه دکتری ارزش زیادی قائل هستند . بدین منظور دانشجویان می کوشند تا با اجرای با کیفیت کلیه مراحل کار نمره خوبی از این کار تحقیقاتی کسب کرده و با ارائه مقالات به ژورنال های معتبر دنیا برای خود نامی دست و پا کنند. اگر کسی بخواهد در انجام کار تحقیقاتی دکتری موفق باشد باید از انتخاب موضوع جدیت خود و پشتکار خود را نشان دهد و تمامی مراحل را با عزمی راسخ انجام دهد. سهل انگاری در هر یک از مراحل کار پایان نامه دکتری می تواند برای دانشجویان بسیار گران تمام شده و اهمیت آن وقتی که دانشجو در رشته ای مهم به نام حسابداری است خیلی بیشتر هم می شود . باید توجه داشت که بیشتر تحقیقات حسابداری و حسابرسی در این مقطع بسیار موضوعات پیچیده تری داشته و نباید از عناوین تکراری برای شروع کار استفاده کرد. معمولا دانشجویان رشته حسابداری که در مقطع دکتری برای نوشتن و انجام رساله و پایان نامه اقدام می کنند با تکمیل فرم انتخاب موضوع کار خود را شروع می کنند. چرا که تصویب موضوع در شورای پژوهشی دانشکده می تواند خیال فرد را از موضوع راحت کند. در ایران عدم تکرار موضوع یا استعلام پیشینه موضوع در سامانه پژوهشگاه علوم و فناوری ایران (ایران داک) انجام می گیرد و به دین ترتیب دانشجویان و اساتید راهنما خیالشان راحت می شود که کسی قبلا بر روی آن موضوع کار نکرده و همچنین دیگران از شروع کار توسط این دانشجو آگاه می شوند .

– استفاده از استاد مشاور پایان نامه :

در خیلی از موارد دانشجو می تواند دارای یک یا چند مشاور برای کار خود باشد . مشاورین آماری در بسیاری از موارد از بهترین افراد کمک کنند می باشند. چرا که استاد راهنما معمولا اینگونه راهنمایی ها برای کارهای آماری را انجام نمی دهد. داشتن نوآوری برای طرح پایان نامه دکتری حسابداری و حسابرسی ضروری می باشد و این نوآوری باید برای جامعه حالت کاربردی داشته باشد و بتواند برای رفع مشکلی کمک کند. جمع آوری داده خوب و همکاری سازمان یا شرکت های بورسی و غیر بورس که جامعه آماری مطالعه را تشکیل می دهند، می تواند کمک بسزایی در ارائه نتایج درست تر داشته باشد. اغلب مطالعات حسابداری در ایران با داده های شرکت های عضو بورس اوراق بهادار تهران انجام می شود و علاقه مندی زیادی در این رابطه وجود دارد .

اگر دانشجو از کسی یا کسانی در انجام کار و حتی نوشتن رساله کمک می گیرد باید در درجه اول از سواد این افراد آگاهی داشته باشد و کسانی را انتخاب کند که خود مقطع دکتری را گذرانده باشد و همچنین بداند که در نهایت فردی که از این پایان نامه دفاع می کند خود دانشجو است . بنابراین باید به تمامی ابعاد کار آگاهی و اشراف کامل داشته باشد. این کار می تواند به فرد کمک کند تا در جلسه دفاع به راحتی از کار و طرحی که انجام داده دفاع کرده و توضیحات لازم را ارائه دهد و نسبت به سوالات داوران جلسه هم نگرانی به خود راه ندهد. البته دانشجویان حسابداری باید بدانند که در هنگام دفاع از تز می توانند از استاد راهنما و مشاور خود هم برای پاسخ به سوالات داوران کمک بگیرند. در بسیاری از موارد دیده شده که این کار خیلی برای دانشجویان ایرانی در رشته های حسابداری، مدیریت و روانشناسی و اقتصاد جا نیفتاده است .

– بررسی مطالعات قبلی مربوط به موضوع پایان نامه و رساله :

در ابتدای کار رساله ، دانشجو با استاد راهنما مطالعات و پژوهش های قبلی که در این رابطه وجود دارد را بررسی کرده و راجب شکاف ها و چالش هایی که با آن رو به رو هستند بحث و تبادل نظر می کنند. این همکاری و هماهنگی با استاد راهنما تا آخر انجام پایان نامه دکتری در رشته حسابداری وجود خواهد داشت. در ابتدا برای نوشتن رساله دکتری بعد تأیید موضوع کار آغاز خواهد شد و راهنمایی های لازم انجام می گردد. همکاری با استاد راهنما و داشتن قرارهای زودهنگام با وی می تواند از چند جهت دارای اهمیت باشد :

– دانشجو از مسیر کار خود منحرف نمی شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد قبل از اینکه کار زیادی انجام شود توسط استاد راهنما در مسیر اصلی مطالعه قرار می گیرد.

– ممکن است استاد راهنما برخی ایرادهای اساسی در کار بگیرد که متوجه نشدن دانشجو می تواند در کیفیت کار ضربه بزرگی بزند.

– تصحیح کارهای اشتباه وقتی که کار زود به زود توسط استاد راهنما دیده شود راحت تر خواهد بود.

استاد راهنما می تواند مقالات جدید را در هر نوبت با دانشجو در میان گذاشته و از نظرات هم آگاه شوند .

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که وقتی دانشجو تمام و کمال در کار پایان نامه انرژی خود را گذاشته و با استاد راهنما و مشاوران خود به طور دائم در تماس باشد و مشکلات و مسائل خود را با وی در میان بگذارد می تواند انتظار داشته باشد که پایان نامه ای خوب و با کیفیت را نوشته و از آن دفاع کند و مقالات در ژورنال های معتبر ارائه دهد و این می تواند در سرنوشت دانشجو برای ادامه تحصیلات و یا کار تدریس بسیار تعیین کننده باشد .

آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

همه باید ها و نبایدهای انجام پایان نامه دکتری تخصصی مدیریت

دانشجویان ممتاز در رشته های تحصیلی مختلف لزوما نمی توانند پایان نامه نویس خوبی هم باشند . آشنایی به اصول روش تحقیق یکی از لازمه های اصلی نوشتن پایان نامه و رساله تخصصی برای رشته های دانشگاهی مانند مدیریت می باشد . انتخاب موضوع پایان نامه دکتری از مسائل مهمی است که دانشجو با استاد راهنما بر سر آن به توافق می رسند . موضوعی که برای کار تحقیقاتی انتخاب می شود باید دارای شرایطی باشد که آن را از موضوعات تکراری و فاقد ارزش برای پایان نامه جدا می کند . دیده شده است که به خاطر عدم وقت کافی در ابتدا دانشجو روی موضوعی کار پایان نامه یا رساله را شروع می کند و در نیمه راه به خوب نبودن موضوع خود پی می برد و این شکست در کار تحقیقاتی محصوب می شود که بیشترین لطمه را به دانشجویان بخصوص در رشته هایی مانند مدیریت می زند و زمانی که تلف می شود جبران ناپذیر خواهد بود . اصولا جستجوی پایگاه های داده ای مانند الزویر (Elsevier) ، امرالد (Emerald) ، اشپرینگر (Springer) و اینگونه موارد و بررسی آخرین کارهای تحقیقاتی که در زمینه های مختلف انجام شده است می تواند برای تصمیم گیری بهتر بسیار مفید باشد . در بسیاری از تزها و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در پایان کار پیشنهادهایی برای مطالعات آینده برای کسانی که می خواهند راجع آن موضوع خاص تحقیق کنند آورده می شود . این پیشنهادات می تواند مسیری را به دانشجویان بعدی نشان دهد .

بیشتر موضوعات برای پایان نامه دکتری مدیریت به ارائه مدل های مختلف مربوط می شود که در زمینه های رفتار سازمانی، کارکنان، کارایی، تعهدها، جو سازمان، فناوری اطلاعات، مدیریت سازمان، و مواردی از این قبیل ختم می شود. از سویی دیگر باید در نظر داشت که موضوعی انتخاب شود که بتوان مقاله های معتبر در ژورنال های خوب استخراج کرد و پذیرش گرفت. از نظر نوشتن کار در ابتدا باید پروپوزال دکتری برای رشته ای مثل مدیریت با انسجام کافی نوشته شود و بعد خود کار اصلی انجام گردد. دادن یک بیان مسأله خوب در پروپوزال و بررسی همه ابعاد نظری و عملی ضرورت تحقیق و کاربردهایی که می تواند هم برای محققان مختلف علاقه مند و هم برای جامعه به صورت کاربردی داشته باشد می تواند به جذابیت موضوع تحقیقاتی اضافه کند. باید در نظر داشت که بیشتر رساله های دکترا به صورت روش تحقیق آمیخته یا کیفی-کمی انجام می گردد و جامعه آماری آنها چندگانه بوده و شامل خبرگان و جامعه آماری کمی می باشد و باید استفاده از نرم افزارهایی مثل لیزل (Lisrel) اس پی اس اس (SPSS) آموس (Amos) یا متلب (Matlab) را در دستور کار قرار داد. همه این موارد به بهبود کیفیت کار کمک می کند .

دانشجویان باید توجه کنند که پیشنهادات و نتایجی که از یک تز دکتری بیرون می آید شاید مورد استفاده بسیاری از سازمان ها و تیم ها قرار گیرد و بنابراین باید با دقت کافی انجام گردد. داشتن یک مشاور آماری خوب می تواند در این زمینه بسیار مفید باشد چراکه خیلی از دانشجویان در کارهای آماری ضعیف بوده و روش های آنالیز مناسب را تشخیص نمی دهند. حال اینکه در کارهای تئوری دیگر مهارت های لازم را دارا می باشند. این کار از طریق مطالعه در اصول روش تحقیق انجام می گیرد. همه روندهایی که برای انجام پایان نامه دکترا مورد نیاز است باید با موافقت و تأیید استاد راهنما و مشاور انجام گردد تا بتواند نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد .

 

یکی از نکات دیگر بسیار مهم در انجام رساله دکترا عدم کپی از متن های علمی دیگر بیش از اندازه معمول (Plagiarism) می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد و از طریق نرم افزارهای خوبی که در این زمینه وجود دارد مانند ترنیتین(Turnitin) می تواند مورد بررسی قرار گیرد. این نرم افزارها می توانند ساختاری را فراهم آورند تا در کارهای علمی از تقلبات جلوگیری شود. اصول نگارشی خاصی باید بر کارهای تحقیقاتی در تحصیلات تکمیلی با فرمت خاص حاکم باشد که در این مورد هر کدام از دانشگاه ها فرمت خاص خود را بر روی وب سایت خودشان قرار می دهند. مثلا در مورد فونت تیترها و خود متن باید اندازه های خاصی رعایت شود و یا منابع و رفرنس هایی که وجود دارد معمولا از سبک ای پی ای (APA) استفاده می گردد که باید رعایت شود. همه دانشجوها باید بدانند که رساله دکتری آنها سال های سال در کتابخانه دانشگاه مورد استفاده سایر دانشجویان قرار می گیرد و اثری ماندگار خواهد شد. بنابراین باید نهایت دقت خود را بکنند تا اطلاعاتی درست را در آن بیاورند و از آخرین و به روزترین منابع از پایگاه ها و سایت های معتبر استفاده کنند .

سفارش نوشتن پایان نامه دکتری به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو

سفارش ” نوشتن پایان نامه دکتری ” به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو

اگر از خودتان پرسیدید ” آیا کسی می تواند پایان نامه ی من را بنویسد ؟ ، خوب است به خدمات ما نیز نگاهی بیندازید. ما خدماتی را عرضه خواهیم داشت که عناصر کلیدی آن عبارت اند از :

 • تمام مقالات از پیش نویس نوشته شده اند ؛
 • تمام منابع و اسناد تضمینی هستند ؛
 • از نویسندگان و استاتید متخصص مسلط به انگلیسی استفاده شده است ؛
 • فرد نویسنده توسط خود فرد انتخاب می شود ؛
 • تحویل فایل از طریق ایمیلی قابل اعتماد امکان پذیر است ؛
 • پشتیبانی و ارائه ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته به کاربران و دانشویان در تمامی نقاط جهان .

در راستای استفاده از این ویژگی ها تضمین می شود که پایان نامه شما به تناسب نیاز شما ارائه گردد . اگر شما بپرسید : ” چه کسی می تواند پایان نامه دکترا من را بنویسد ؟ ” جواب ما بله خواهد بود . برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ایستگاه دانشجو تماس بگیرید .

نوشتن پایان نامه و رساله دکتری رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم انسانی و …

” برای نوشتن مقاله ی خود به کجا مراجعه نمایم ؟ ” تمام دانشجویان آکادمی ممکن است از طریق متخصصان با تجربه مانند ( موسسه ایستگاه دانشچو ) برای ارائه ی مقالات خود استفاده نمایند . در واقع ، این موسسه کمک های شایانی را برای ارائه ی مقالات عنوان کرده است. هزاران نفر از دانش آموزان در مواقع ضروری از خدمات مربوطه استفاده می نمایند . به عبارت دیگر ، دانشجویان می توانند نیازهای آموزشی خود را با کمک افراد حرفه ای برطرف نمایند . اگر شما نتوانید تعهدات خود را تکمیل نمایید ، فرد متخصص و با تجربه زمان لازم برای تولید محتوای با کیفیت را برای شما فراهم خواهد آورد . ” من نمی دانستم که افراد آنلاین بتوانند من را در انجام این کار یاری رسانند . ” همان طور که قبلا اشاره شد ، بسیاری از دانشجویان از خدمات آنلاین و اینترنتی انجام رساله دکتری استفاده می نمایند ، و این در حالی است که تعداد زیادی از افراد نسبت به این مزایا آگاهی ندارند . آن ها نمی دانند که تنها چند کلیک کوتاه می تواند امکان برقراری ارتباط با فرد متخصص در این زمینه را ممکن سازد. این موضوع بسیار چالش برانگیز است . در حال حاضر ، خدمات آنلاین و قابل اعتمادی وجود دارد که کارهای آموزشی را برای شما آسان تر کرده است .

 

سفارش نوشتن پایان نامه دکتری به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو