انجام پایان نامه ارزان - نوشتن پایان نامه مدیریت حرفه ای

انجام مقاله علمی پژوهشی و آی اس آی

مقالات علمی بر اساس تراز های متعددی سنجیده می شوند . این تراز ها می توانند تعیین کننده رتبه علمی و ارزشیابی مقالات باشند . انجام هر یک از مقالات علمی تخصصی و موثر در زمانی کوتاه امکان پذیر نیست . از این رو توجه به حوزه زمانبندی در نگارش یک مقاله در نوع خود بسیار مهم می باشد . تولید علم مساوی است تا نگارش مقالات علمی در یک کشور که به موازات آن سطح دانش و تخصص و مهارت افراد آن جامعه نیز به خوبی ارزیابی می گردد. اصول و معیار های موجود برای یک مقاله علمی، نگارش آن را به دشوار ترین شکل ممکن امکان پذیر خواهد نمود.
برخی از مقالات در گروه های داخلی کشور تقسیم بندی می گردند و این در حالی است که تقسیم بندی دیگری نیز برای مقالات علمی وجود دارد. تقسیم بندی بین المللی و قرار گرفتن نام مقاله و نویسنده آن در سطح بین الملل، موضوعی بسیار مهم و متفاوت است. موضوعی که به موازات آن امکان بهره برداری از خدماتی ویژه در جهان نیز برای نویسنده امکان پذیر خواهد گردید . شنیدن نام مقالات ISI در صورتی که قصد ادامه تحصیل وجود داشته باشد ، بسیار حائز اهمیت می باشد .
چرا که مقالات آی اس آی در نوع خود معتبر ترین مقالات شناخته می شوند و عبور از فیلتر های جهانی برای ارزیابی این مقالات، مشخص کننده رتبه آن ها نیز می باشد. استاندارد های خاص و غیر متداول در نگارش مقالات موجب می گردد تا آن مقاله برای همگان جدید باشد . به همین علت نیز اهمیت مقالات زمانی تعیین می گردد که بتوان در بطن آن شاهد یک موضوع جدید و نوین بود. مقالات علمی جایگاه نویسنده را در جهان و در رنکینگ اطلاعاتی مشخص خواهند نمود. به طور کلی تسلط بر یک موضوع، موجب می گردد تا بتوان شاهد نتیجه ای بسیار ایده آل در حوزه نگارش مسائل و موازین تخصصی در آن موضوع نیز بود.
انجام مقاله علمی پژوهشی
انجام مقاله علمی پژوهشی در نوع خود ساده نیست . شاید دشوار بودن انجام این مقالات موجب می گردد تا استفاده از منابع بیشتر و کسب اطلاعاتی دقیق تر در دستور کار دانشجویان و یا محققین قرار گیرد. دایره گسترده علم و دانش را محدودیتی وجود ندارد. از این رو گرایش به سوی یک دریچه از علم در جهان موجب خواهد شد تا بتوان به دنیایی فراتر از محدودیت قدم گذاشت. بستر و دامنه انجام مقاله علمی پژوهشی و هم چنین مقالات آی اس آی در ایران نیز فراهم است .
چرا که ایران از دیرباز مهد پژوهشگران و اندیشمندان بسیاری بوده و امروزه نیز آوازه علمی ایران در سراسر جهان پیچیده است . در نتیجه برای انجام هر یک از مقالات علمی و تخصصی باید نسبت به افزایش دامنه اطلاعات و آگاهی اقدام نمود. موسسه آی اس آی که نام اصلی آن ‏( Institute for Scientific Information ) می باشد، مجموعه ای برای سنجش اعتبار و ارزش مقالات در جهان است. این موسسه به جهت فعالیت تخصصی و حرفه ای در این زمینه، معیار هایی خاص را برای پذیرفته شدن مقالات آی اس آی تعیین نموده است .

راهکارها و توصیه هایی برای انجام پایان نامه و رساله دکتری

راهکارها و توصیه هایی برای انجام پایان نامه و رساله دکتری

آماده سازی

دروس و واحدهای اضافی را بدون نگرانی و در صورت نیاز برای بالابردن اطلاعات خود، در زمینه موضوعی با احساس دانش ضعیف ، اخذ کنید . این کار را از طریق دانشکده یا مرکز آموزش دانشجویان به صورت مناسب انجام دهید. زمان را در اولویت قرار داده و مدیریت کنید. یک رابطه نظارتی خوب ایجاد کنید . انجام پایان نامه و رساله دکتری را در اولویت قرار دهید .

انتخاب موضوع / سوال پژوهش

موضوع مورد نظر را انتخاب نموده و به خواننده توضیح دهید چرا آن موضوع جالب توجه است . انتخاب یک موضوع جالب توجه ، به ادامه کار کمک خواهد کرد .

دوره دکترا با تمرکز روی یک موضوع خاص است ، نه موضوعات گوناگون .

دانشجوی دکترا نیازی به پاسخ دادن به همه سوالات ندارد – یک دانشجوی دکترا خوب تعداد سوالات بیشتری نسبت به پاسخ ها در ذهن دارد . سوالاتی که شما مطرح می کنید مسائلی است که محققان بعدها به بررسی آن می پردازند (یا می توانید بعدا در حرفه دانشگاهی خود آن ها را دنبال کنید) !

دوره دکترا ، لزوما پایان عمر دانشگاهی تان نخواهد بود . این دوره سهم مهمی در دانش خواهد داشت ، اما احتمالا بعدا شما در ادامه فعالیت بیشتری خواهد کرد .

هنگام انتخاب یک موضوع، به دنبال یک ” روزنه” در میان پژوهش های دیگر باشید. یک توصیه خوب ، انتخاب یک مقاله پژوهشی است که واقعا در طول تحصیلات کارشناسی ارشد یا سایر دوره های تحصیلات تکمیلی دیگر ، ذهن شما را درگیر کرده است . چندین بار آن را بخوانید و بعد از آن به خود بگویید : “من می خواهم X را از این… انجام دهم ” . در مرحله شکل گیری موضوع ، بهتر است یک یا دو مقاله را با تمرکز و دقت زیاد مطالعه کنید .

استاد راهنما

استاد راهنما، بهترین دوست شما است ! ارتباط با استاد راهنما بایستی برای موضوع و همچنین سایر اساتید مناسب باشد .

به یاد داشته باشید که استاد راهنما، قادر به تصمیم گیری بهتر خواهد بود، چرا که ایده بهتری در مورد موضوع قابل کنترل و مدیریت دارد و از مسائل مواجه شده در مسیر پژوهش آگاه تر است ، به آنها گوش دهید !

سعی کنید به جای طرح مسائل، با راه حل های احتمالی به نزد استاد راهنمای خود بروید – ابتکار عمل خود را نشان دهید .

به طور کلی ، اساتید راهنما از دیدن متن های اولیه متنفرند – قبل از دادن یک نسخه متن برای خواندن ، سعی کنید معقولانه به آن بپردازید . استاد راهنما برای مرتب سازی متن های شما نیست – البته این کار بر عهده شماست !

شرح و توضیحات انجام پایان نامه و رساله دکتری

در نظر بگیرید که چگونه شرح و توضیحات در رشته شما ، مانند آیا پاسخ به خواننده و توضیح چگونگی رسیدن به این پاسخ را داده یا آیا خواننده را از طریق فرآیند یافتن پاسخ ، هدایت می کند ؟ در این مورد ، در صورت احساس راحتی ، از روش شرح استفاده کنید .

فکر کنید که چرا این ساختار را انتخاب کرده اید – آیا انجام پایان نامه و رساله دکتری می توانست ساختار بهتری داشته باشد ؟

با خواننده خود مهربان باشید

دوره دکترا یک رمان رازآلود نیست !

صحنه را برای خواننده خود ترسیم کنید، آنها را جای گذاری کرده و سپس آنها را از طریق پایان نامه راهنمایی کنید . دانشجوی دکترای خوب یک داستان می گوید . از نشانه ها به خوبی استفاده کنید- به خواننده بگویید که قصد دارید کجا بروید، سپس خلاصه سازی کنید و پیوندهای های مناسب را در سرتاسر آن برقرار کنید .

انجام بررسی مطالعات گذشته پایان نامه و رساله دکتری

بررسی مطالعات گذشته خود را در پایان نامه درنظر داشته باشید که بایستی به صورت یک فصل در آغاز پایان نامه شما باشد یا بهتر است «بررسی مطالعات گذشته نامشهود» وجود داشته باشد که مطالعات گذشته را در سراسر پایان نامه مورد بحث قرار دهد .

بررسی مطالعات گذشته بایستی با باقیمانده پایان نامه متعادل باشد . به طور کلی نبایستی دو سوم از پایان نامه بر مبنای تست تجربی را شامل شود .

به یاد داشته باشید که مرور مطالعات گذشته ایده های شما یا اطلاعات جدید نیست . بنابراین ، قبل از صفحه ۵۰ پایان نامه ، سعی کنید خواننده را با مطلب جدیدی روبرو کنید !

یک دانشجوی دکترا خوب به خواننده پایان نامه نشان خواهد می دهد که دانشجو ، مطالعات گذشته را بررسی کرده است . بررسی مطالعات گذشته که شما در ابتدای کار نوشتید ، احتمالا کل مطالب آن بخش در پایان نامه نهایی نیست . نسخه ای از بررسی مطالعات گذشته که در نهایت گنجانده می شود ، بایستی بسیار متمرکز باشد . بعضی از اساتید راهنما ، توصیه می کنند که این بخش را پس از نگارش بخش نتایج پایان نامه ، بایستی نوشت .

زمینه و مشارکت

زمینه خود را درک کنید و نشان دهید که از آن آگاه هستید . به خواننده بگویید در پی چه چیزی هستید . مشارکت شما بایستی منحصر به فرد بوده و اصالت خود را نشان دهد .

چگونه می توان به سهم و مشارکت خود اصالت بخشید ؟ سعی کنید بخشی از مشکل را پیدا کنید – سعی کنید چیز جدیدی بیابید (شاید یک روش جدید) ، لینک های جدید ، مواردی دیگری را از زمینه دیگری قرض بگیرید یا موردی را در یک زمینه جدید ، امتحان کنید .

نتیجه گیری

انتقادات را دریافته و در کار تان انعکاس دهید . قبل از انجام ویرایش و تجدید نظر نهایی ، از فکر در مورد دکترای خود بیرون بیایید – بدون یادداشت های خود در ساحل قدم بزنید و واقعا درباره آن فکر کنید .

محدودیت های PhD خود را بیان کنید .

در فصل نهایی ، بایستی وضوح و قدرت تحقیقات خود را بروز دهید – خواننده را در یک چارچوب مثبت ذهنی قرار دهید . سوالاتی مانند «چرا این کار را انجام دادم ؟» ، «چگونه این امر جهان را تغییر می دهد ؟ » را در نظر بگیرید .

اختصار و اعتماد

از اصطلاحات “سبک” استفاده نکنید و یا در حین گفتار از ام و عه گفتن اجتناب کنید .

جملات قوی تولید کرده و از حدس و گمان استفاده نکنید .

پایان نامه دکترا در مورد مقدار نوشتن متن نیست – کلمات اضافی تولید نکنید .

طول دوره دکترا چه مدت بایستی باشد ؟

عینی و شهودی بودن

PhD اغلب در مورد ایجاد یک ایده انتزاعی و عینیت بخشیدن به آن است . یک راه خوب برای کمک به ایجاد عینیت ، استفاده از نمونه ها برای نشان دادن آن است .

سایر روش های بهره گیری و کمک

شبکه های دانشکده ای ایجاد کنید . این امر می تواند در داخل یا خارج از دانشکده ، با سایر کارکنان دانشگاهی ، دیگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) و یا افراد متخصص در زمینه تحصیلی تان باشد . ممکن است تمایل داشته باشید گروه مطالعه ، نگارش یا پشتیبانی را ایجاد کنید .

اطمینان حاصل کنید که یک روش قوی در دست دارید و داده های خود را به طور مناسب جمع آوری کرده اید .

نقاط ضعف و قوت در سراسر PhD وجود خواهد داشت . هنگامی که افت می کنید ، به خاطر داشته باشید که خیز هم وجود خواهد داشت . در صورتی که احساس می کنید به کمک اضافی نیاز دارید ، با استاد راهنمای خود صحبت کنید – از درخواست کردن از او نترسید ! در صورتی که شبکه های پشتیبانی خوبی اطراف خود ایجاد کرده اید ، می توانید از آنها کمک بگیرید .

برای درک موارد انتظار ، سایر پایان نامه های دکترا در رشته خود را مطالعه کنید . مطالب خود را منتشر کنید . این امر در واقع راهی برای صرفا نگارش مطلب نیست ، بلکه تجربه ای با فرایند بررسی همکاری خواهد بود . همچنین ، داشتن یک یا دو بخش از پایان نامه منتشر شده ، شما را در جایگاه خوبی قرار می دهد .

بعدها ، مقاله های پژوهشی مهم را دوباره بخوانید – دیدگاه شما از آنها ممکن است تغییر یابد. در نظر داشته باشید در صورتی که با دیگران در موضوع زمینه تحقیقات اختلاف نظر داشته باشید، ممکن است با ممتحنین خارجی هم مخالفت کنید !

نکات کاربردی برای انجام پایان نامه دانشجویان دکترا

نکات کاربردی برای انجام پایان نامه دانشجویان دکترا

نکات کاربردی برای انجام پایان نامه دانشجویان دکترا حسابداری ، روانشناسی و مدیریت

پیش‌گفتار

در اغلب موارد دانشجویان PhD با انجام مقالات علمی و پایان نامه دکترا خود در حال کشمکش هستند ، زیرا هیچ دستورالعمل مستقیمی در مورد چگونگی انجام سریع و صحیح این کار وجود ندارد . نیازی به یادگیری تمام جنبه‌های مرتبط از ابتدا نیست ، چون هر کس می‌تواند از دیگران بیاموزد و به سایرین آموزش دهد. محیط دانشگاه تمایل به بیش از پیچیده کردن موضوعات دارد ، یا به صورت عمدی و یا ناخواسته . این درست است که تمامی موضوعات ابعاد متعددی دارند و اطلاعات جزئی‌ تر و عمیق‌تر همیشه وجود دارند . این هم درست است که یک دانشجوی PhD باید اندیشیدن از جنبه‌های فکری متفاوت را بیاموزد . اگرچه ، از منظر یک دانشجوی PhD بدست‌آوردن درک کافی در مورد چگونگی نوشتن موفقیت‌آمیز اسناد علمی امری حیاتی است . برای این هدف ممکن است گرفتن مقدار مشخصی مشاوره مفید باشد، اما اطلاعات بیش از حد جزئی و خودستایی‌ های غیر ضروری با مجموعه واژگان تخصصی مرتبط نتایج ناکارآمدی خواهد داشت .

این گفتار به منظور فراهم کردن نکاتی برای دانشجویان PhD جهت نوشتن یک رساله دکترا و مقالات علمی ارائه شده است و تمرکز اصلی آن روی چگونگی هدایت موثر کار و سرعت بخشیدن به فرآیند است. نیت ما قادر ساختن پژوهشگران برای عقلانی کردن مطالعات دانشگاهی‌ شان و نوشتن رساله دکترای شان با حفظ استانداردهای علمی است .

چندین سال پیش نویسندگان سه حوزه پژوهشی از دانشجویان را شکل دادند که مطالعات دکترا خود را در سه سال به پایان رساندند . این سه سال شامل شروع‌ ها و پایان‌ های قطعه قطعه پروژه ، نگرانی در مورد ادامه منابع مالی، نیاز به تحصیلات تکمیلی، نوشتن ۱۵ مقاله ژورنالی و رساله دکتری بود. به نظر ما، فاکتور تعیین‌ کننده موفقیت پروژه رساله‌ کار به صورت یک گروه نزدیک بود. در حال حاضر، کارهای گروهی برای یک پروژه ، در دانشگاه اول و به منظور بهبود مطالعات دکتری ، شامل راهنمای عملی ملموس انجام می‌شو د.

گروه ما تجربه قدرتمندی از صنعت دارد، جایی که در جهت رسیدن به موفقیت، در ابتدا باید موثر بود. در تجربه ما یک تازه‌وارد که کارش را در دانشگاه شروع می‌کند اغلب از ابتدا شروع می‌کند و تمایل دارد که اشتباهات مشابهی چون دیگران پیش از او انجام دهد. اغلب، تحصیلات تکمیلی و نوشتن رساله دکترا ناکارآمد هستند. ما تلاش نمی‌کنیم که جهان شمول باشیم اما با هدف ارائه فاکتورهای اصلی ما اعتقاد داریم که ممکن است برای دیگران نیز سودمند باشد. ما همچنین در نظر داریم تا راه روشنی از کار ارائه دهیم که به کم کردن کار و پیشرفت تعداد زیادی از دانشجویان دکترا گرایش دارد.

تجربه خود نویسندگان از مهندسی صنعتی و مدیریت  همراه با تکنولوژی، اقتصاد و علوم اجتماعی اساس مبانی برای درک روش‌های تحقیق ساختارهای مختلف فراهم می‌سازد. این سند با سند دیگری به نام Vinkkejä väitöskirjaprosessin nopeuttamiseen” به زبان فنلاندی منتشر شده است تداوم یافته است. این نسخه انگلیسی پیشرفته‌تر و شامل قدردانی از بازخوردهای دریافت‌شده از ساختارهای علمی چندگانه، و به همان نسبت بازخوردهای از مواردی که مشخصا تحت هدایت ما صورت گرفته است. خواننده باید توجه داشته باشد که راهنماهای متعددی برای نوشتن رساله‌های دکترا در فرم‌های برخط و مکتوب وجود دارند، که به بهبود دانشجویان دکترا کمک می‌کنند. برای مثال، دانشگاه اولو فنلاند یک جعبه ابزار برخط اختصاصی برای این هدف ایجاد کرده است. این سند در نظر دارد که مکملی برای اینگونه راهنماها از نقطه نظر اثربخشی باشد. سند شامل نظرات نویسندگان و براساس تجارب شخصی‌شان است.

 

قدردانی

مایلیم که از مدیریت دانشگاه اولو برای امکان تمرکز روی توسعه فرآیندهای پس-فارغ‌التحصیلی مؤثر قدردانی کنیم. این فرصت کمک بزرگی برای درک مسائل مهم از جنبه دانشجویان دکترا کرد.

متن اصلی به زبان فنلاندی تهیه شده است، و در تلاش است تا با کسب بازخوردهای مختلف از نظام‌های متفاوت بهبود یابد. مایلیم که به طور خاص از دکتر آنتونی هیپ، هماهنگ‌کننده مدرسه فارغ‌اتحصیلی بیوسنتر دانشگاه اولو برای بحث‌های پربار و نظرات ارزشمندشان تشکر کنیم. تجارب عالی تونی در رهبری دانشجویان دکترا در زندگی علمی پایه‌های ما را گسترده ساخت. به علاوه، افراد زیادی در دانشگاه اولو برای این سند نظراتی فراهم کردند. این نظرات و بازخوردها به طور چشم‌گیری ایم سند را بهبود بخشیدند.

مایلیم که از پروفسور پکا کِس رئیس دپارتمان مهندسی صنعتی و مدیریت و پروفسور هری هاپاسالو معاون پژوهشی رئیس دانشکده تکنولوژی، برای امکان تکمیل رساله دکترایمان و همزمان یادگیری بهبود اثرگذاری کارهای لازم تشکر کنیم.

 

 

مقدمه

این سند در نظر دارد که نظر نویسندگان چگونگی نوشتن موثر یک رساله دکترا یا مقالات ژورنالی مرتبط توسط دانشجو دکترا را توصیف می‌کند. علاوه‌براین تعدادی نکته در مورد چگونگی وارد شدن به کار رساله و مطالعات مرتبط و چگونگی کاربرد آن برای امتیازات پژوهشی ارائه می‌دهد.

پژوهش‌های دانشگاهی و نوشته‌های علمی مرتبط باید به صورت یک فرآیند یادگیری دیده شوند. ضروری‌ست که اولین مقاله خود را در اولین فرصت ممکن منتشر کنید. انتظار نداشته باشید که آگاه به همه چیز در رشته خود بدون شروع فرآیند یادگیری منجر به انتشار باشید، اما شروع زودتر از شروع دیرتر بهتر است. در ابتدا باید بدانید که چطور مقاله خود را منتشر کنید، شما به یک شریک مفید برای دانشگاه خود بدل می‌شوید و سهم خود را بهبود رتبه بین‌المللی دانشگاه ادا می‌کنید. سطوح جاه‌طلبی باید با یادگیری بهتر نوشتن مقاله‌ها بالا رود و شما می‌توانید در طول فرآیند انتشار ژورنال‎های بهتری را در نظر داشته باشید.

شکل ۱ نکات ضروری که قصد داریم مورد توجه قرار دهیم را ارائه می‌دهد. این موارد، در طول این سند مورد توجه قرار می‌گیرند و مرتبط با تمام فعالیت‌های مربوط به مطالعات دکترا هستند.

جنبه‌های ضروری

 • یادگیری حین انجام دادن
 • سند و نوشتن
 • قدرتِ گروه
 • نوشتن یک فرآیند قدم به قدم، از پیش تعیین‌شده و خشک نیست، اما باید براساس بازخورد و یادگیری تغییر یابد. به علاوه، به طور همزمان در چندین موضوع می‌تواند پیشرفت کند.
 • مرور
 • ورود به کار پروژه و رساله

درک اینکه یادگیری حین انجام کار روش مؤثری برای بهبود و یادگیری جنبه‌های مورد نیاز برای نوشتن مقاله‌های خوب است، حیاتی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از برنامه‌ریزی بیش از حد هم در مسیر تحقیق و هم در مسیر نوشتن جلوگیری شود. کار فشرده و نوشتن در صورت امکان هر چه سریع‌تر شروع کنید. کار کردن با افزایش‌های کوچک را در نظر داشته باشید، چیزی را که انجام داده‌اید را آنالیز کنید، در مورد چیزی که انجام شده و چیزهایی که می‌تواند بهبود یابد خوب فکر کنید. براساس آن مسیر فعالیت‌ها  و فرآیندهای خود را تغییر دهید. افزایش بعدی را بنویسید، یک بند، یک فصل یا رسم چند ایده، خواستن بازخورد دیگران، آنالیز و بهبود. این نوع از فرآیند تکراری به یادگیری بیشتر و سریع‌تر شما کمک می‌کند، اما از همه مهمتر شما اشتباهات خود را خواهید شناخت و روش‌های کار خود را بهبود می‌بخشید.

کلید تکمیل مقاله‌ها و رساله دکترا به صورت مؤثر مستندسازی و نوشتن است. طوفان مغزی، طبیعتا، قسمت ضروری از فرآیند پژوهش است و قدرت آن برای تولید و شفاف‌سازی ایده‌ها نباید دستِ کم گرفته شود. اگرچه صرف صحبت در مورد آن منجر به پیشرفت رساله یا مقاله شما نمی‌شود. تکه‌ای نوشته از کار قابل مرور است و به عنوان محیطی برای بحث در مورد کار استفاده شود، و تدریجا خود را به شکل یک سند تمام شده تغییر می‌دهد. وقتی محیطی برای ثبت سند نوشته شده وجود داشته باشد، اغلب برای استاد راهنما و شما آسان‌تر است که بازخورد به شما دهند. شروع تولید سند نوشته شده به محض امکان در نظر داشته باشید. برای مثال می‌توانید با قرار دادن ایده اولیه خود در پاورپوینت و به دنبال آن سند وُرد با موضوع فعالیت خود شروع کنید. شما می‌توانید ساختاربندی متن را با استفاده از لیست نقطه‌ای و… شروع کنید. تنها تکه ای نوشته شده از کار است که به درستی پیشرفت مقاله و رساله دکترا شما را میسر می‌سازد.

قاعده‌مند بودن بسیار مهم است. برای مثال، اگر پژوهش شما شامل مصاحبه می‌شود، به جای صرفا ساختن نکته‌ها و ترک اتاق با سوءتفاهمات، مصاحبه‌ها را ثبت کنید و نوارها را رونویسی کنید. با این روش شما مواد اولیه کار را در شکل صحیح مکتوب خواهید داشت که موجب آنالیز بهتر می‌شوند. خواندن مواد اولیه رونوشت شده “خواندن بین سطور” و برگشتن به مواد اولیه را میسر می‌سازد. اگر شما نکته‌ها را یادداشت می‌کنید احتمالا چیزی را که به نظر جالب می‌آید را یادداشت می‌کنید، اما لزوما همه چیز ضروری نیست. قاعده‌مند بودن همچنین در انواع دیگر تحقیق نیز به کار گرفته می‌شود، برای مثال، اگر پژوهش شما شامل اندازه‌گیری، حفظ ثبت‌های مناسب و نوشتن هر انحراف و مشاهده باشد، برای استفاده بهینه از این  موارد مهم است.

در تجربه ما، گروه قدرت دارد. با هر ابزاری که ممکن است، سعی کنید گروه پژوهشی مناسب با واحد یا دانشگاه خود پیدا کنید یا شکل دهید. اگر به گروهی از قبل موجود ملحق می‌شوید با آنالیز نتایج پنج سال اخیر او ببینید آیا رهبر گروه مولد هست یا خیر.

مرور مؤثر تمرین‌ها روشی مناسب برای پیشرفت فرآیند نوشتن شماست، در اندازه‌های کوچک بنویسید و از سایرین (همکاران، استاد راهنما و…) زمانی که احساس می‌کنید که بخش منظم و منسجمی از سند آماده است بازخورد بخواهید. این روش بازخورد درست‌تر از زمانی است که برای یک سند کامل بزرگ‌تر نظر می‌خواهید، شما می‌توانید یادگیری خود را به حداکثر برسانید و زمانی را برای تصحیح اشتباهات خود قرار دهید. ضروری است که فردی که بازخورد می‌دهد زمان و انگیزه کافی برای ارزیابی کامل متنی که شما نوشته‌اید داشته باشد. در حالت ایده‌ال شما یک حالت برد-برد ایجاد کرده‌اید، که هر کس با روشی سود خواهد برد. به یاد داشته باشید که نیاز نیست همه چیز متناسب باشد، اما وقتی افراد نقش‌های متفاوتی دارند این روش سودمند است. به آنهایی که انتظار دارید به شما کمک کنند در یک موقعیت برد-برد درست کمک کنید. جلسات مروری در مراحل مختلف فرآیند نوشتن خود سازمان دهید. مقاله‎های خود را بخش به بخش طراحی کنید و جلسات مروری برای هر بخش در یک زمان سازماندهی کنید. در جلسه مروری، مستند کردن همه بازخوردها برای تسهیل آنالیز و تغییرات حیاتی است. در تجربه ما، این نوع از فرآیند تکراری بحث و مستندسازی مزثرترین روش برای پیشرفت سریع است. توصیه می‌شود که متن خود را قبل از خواندن کامل و نظر دادن خوانندگان در اختیارشان قرار دهید، بعد از آن شما می‌توانید همه نظرات را در کنار هم بر روی یک صفحه داشته باشید و اسناد را همزمان با هم اصلاح کنید. دادن نظر تنها از طریق ایمیل اثر کمتری دارد، چون توضیح کامل نظر ان خواننده از دست می‌رود. نظرات شفاهی بدون انجام تقییرات در زمان مناسب تیز می‌تواند غیرمؤثر باشد.

طرح کلی اولین نسخه از برنامه پژوهشی خود را به محض امکان تهیه کیند. به یاد داشته باشید که این نسخه پایانی نیست، یک برنامه پژوهشی یک سند زنده است که با نتایج پروژه درگیر می‌شود. خواستن نظر از دیگران در مورد برنامه پژوهشی خود به ویژه استاد راهنما سودمند است. استاد راهنمای شما در ازریابی واقع‌گرا بودن پژوهش  از نقطه نظر منابع، تجهیزات، برنامه و… به شما کمک می‌کند. در ابتدا که نسخه اولیه طرح پژوهشی خود را آماده کردید شروع در خواست برای امتیازات پژوهشی می‎تواند ارزشمند باشد. انجام آم در طول مراحل اولیه پژوهش خود شروع کنید، زیرا در مورد مقاله‌ها، کیفیت و شانس موفقیت با تجربه بهبود می‌یابد. به علاوه نوشتن هم برنامه پژوهشی و به کارگیری امتیاز پژوهشی افکار شما را روشنم خواهد ساخت.

تعدادی پایگاه داده و مجله علمی برخط وجود دارند که اجازه یافتن مواد اولیه مراجع را فراهم می‌سازند. کتابخانه‌های دانشگاه به بسیاری از این منابع عالی دسترسی دارند، Google Scholar همچنین روشی برای پیدا کردن مراجع سریع و مؤثر است اما برای اینکه واقعا مفید باشد نیاز دارد که دسترسی کامل به مقاله‌ها مثلا از طریق کتابخانه دانشگاهتان فراهم باشد. وقتی از هر پایگاه داده استفاده می‌کنید، حیاتی است که به یاد داشته باشید که روی موارد ضروری تمرکز کنید و نه تعقیب کردن اطلاعاتی که در بسیاری از موارد معانی متعددی دارند و شما را گمراه می‌کنند. اگر شک دارید، با دیگران در مورد معیارهای انتخاب و جستجوی خود بحث کنید، این به شما اجازه می‌دهد که در زمان خود صرفه‌جویی کنید. مخصوصا زمانی که پژوهشی کاربردی انجام می‌شود، سعی کنید درک کنید که چه موضوعات مختلفی در دنیای واقعی مفهوم دارند برای مثال از نقطه نظر شرکت‌ها. انتخاب کلمات درست پژوهش موضوع خوبی برای بحث‌های زمان استراحت نوشیدن قهوه است. استفاده از سرویس‌های کتابخانه دانشگاه توصیه می‌شود زیرا آنها دسترسی وسیعی به منابع اطلاعاتی را فراهم می‌کنند و برای استفاده از آنها راهنمایی می‌کنند.

وقتی به مفهوم هر عنصر کاربردی در پژوهش دکترا خود توجه می‌کنید، در نظر داشته باشید که شما لزوما مجبور به انجام همه چیز نیستید. شما می‌توانید از داده‌هایی که به در اصل برای هدف دیگری جمع‌آوری شده‌اند استفاده کنید، داده‌هایی از منابع مختلف و یا حتی مواد جمع‌آوری شده توسط دانشجویان برای تمرین‌هایشان را آنالیز و ترکیب کنید، اگرچه نباید فراموش کنید که از کار دیگران قدردانی کنید.

شخصی که رساله دکترا شما را نظارت می‌کند می‌تواند یا استاد و یا پژوهش‌گر فوق دکترا باشد. دانش فنی استاد راهنما حیاتی است، اما همچنین می‌توانید از سایر افراد نزدیک استاد راهنما خود مانند همکاران، نمایندگان شرکت، سایر دانشجویان دکترا، فوق دکترا و … استفاده کنید. ساخت شبکه‌ای افقی سودمند است، به این معنی که شما از سایر دانشجویان دکترا با شکل‌گیری گروه‌های کوچک استفاده می‌کنید. به یاد داشته باشید که شما نباید همه را خشنود سازید، به جای آن ضروری است که درک خودتان در طول بحث افزایش پیدا کند. بعد از همه، این پژوهشگر است که تنها مسئولیت تکمیل رساله دکترا خود را به دوش می‌کشد.

هر کسی که در نظر دارد مطالعات دکترا خویش را آغاز کند باید به کسانی که می‌خواهمد بر رساله‌شان نظارت کنند توجه کند. اگر شما در موقعیت انتخاب هستید  می‌توانید با اساتید راهنماهای احتمالی صحبت کنید و نتایج را مثلا برای پنج سال گذشته بررسی کنید(رساله‌های نظارت شده و مقالات علمی منتشر شده)، از طرف دیگر، یک اسناد راهنما با سابقه خوب ممکن است پرمشغله باشد، همچنین علاقه استاد راهنما در جهت موضوع شما بر روی کیفیت راهنمایی تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل عاقلانه است که توجه کنید که موضوع شما با اهداف استاد راهنمای احتمالی‌تان به خوبی تناسب دارد.

یک دانشجوی دکترا که در صنعت فعالیت می‌کند ممکن است آسان‌تر قادر باشد بین واحد دانشگاهی و اساتید راهنما انتخاب انجام دهد. اگر کسی قادر به انتخاب نیست، مخصوصا آنهایی که در صورت هزینه دانشگاه هستند، تنها می‌توانند امیدوار باشند که استاد راهنما قادر به حفظ منابع مالی کافی باشد.

تعریف انگیزه‌های شخصی برای کار رساله همچنین نکته‌ای است که برای دانشجویان دکترا ممکن است مفید باشد. این انگیزه ممکن است روی انتخاب استاد راهنما یا گروه تحقیقی اثر داشته باشد. وقتی شما روی یک موضوع خاص تمرکز می‌کنید سعی کنید بهترین گروه ممکن و استاد راهنما که در زمینه علاقه شما موفق هستند را پیدا کنید. این زمانی است که شما بالاترین سطح راهنمایی مخصوصا برای مواد اولیه را بدست می‌آورید و می‌توانید در خط مقدم پیشرفت علم در زمینه کاری‌تان باشید. اگر می‌خواهید که یک شغل پژوهشی بسازید پیوستن به یک گروه پژوهشی سطح بالا بیشتر از همه سودمند است. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید شایستگی رسیدن به یک درجه دکترا را بدست آورید، پس یک راهنمایی مؤثر در جهت درجه موردنظر ممکن است مطلوب باشد. در یک شرایط ایده‌آل هدایت فرآیندها و مواد اولیه همزمان ارائه می‌شود.

بخش‌های پیش‌رو با جزئیات بیشتر چگونگی تکمیل مؤثر مطالعات دکترا، رساله درباره یک موضوع، رساله تلفیقی، نوشتن مقاله علمی و درخواست امتیازات پژوهشی توصیف خواهد شد. بخش‌ها به صورت عمدی هم‌پوشانی دارند و اجازه می‌دهند که آنها را به صورت مستقل بخوانید.

یک گروه پژوهشی عملکردی

این بخش عملکرد کار گروهی، به منظور اینکه دانشجوی دکترا درک کند چه چیزی را انتظار داشته باشد و چه چیزی از او انتظار می‌رود توصیف می‌کند. همچنین در انتهای بخش نکاتی در مورد چگونگی مقابله با موقعیت‌های ناخواسته ارائه می‌شود .

گروه‌های پژوهشی سطح بالا هدف برتری در زمینه خود را دارند . این نوع از گروه‌ها تلاش می‌کنند افراد بااستعدادِ علاقه‌مند در حرفه‌های پژوهشی درازمدت را جذب کنند . یک گروه پژوهشی سطح بالا  برای منابع مالی امن تلاش می‌کند و محققان را قادر می‌سازد که روی وظایف پژوهشی خود تمرکز کنند .

در جهت گسترش بیشتر و دستیابی به نتایج، گروه در یک حالت برنامه ‎ریزی شده و منظم عمل می‌کند . مسیرهای آماده برای پژوهشگران جوانی که به گروه ملحق می‌شوند از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد و فعالیت آنها هدایت شده خواهد بود . یک تازه‌وارد برنامه مطالعه مشخص خود را می‌نویسد که بخش کاملی از یک برنامه درازمدت گروهی است . دانشجو بخش مهمی از یک گروه یا پروژه می‌شود .

گروه پژوهشی سطح بالا شامل دانشجویان دکترا در مراحل مختلف حرفه‌ شان می‌شود که منجر به نظارت توامان، مربیگری و سخرانی می‌شود .

نقش استاد راهنما

استاد راهنما مخصوصا برای یک دانشجوی دکترا اهمیت پیدا می‌کند ، در نتیجه هر دانشجوی دکترا یک استاد راهنما مشخص دارد . برنامه‌های پژوهشی دارای رهبران گروهی هستند که بر دانشجویان دکترا نظارت کنند و بنابراین آنها هستند که تازه‌واردین را انتخاب می‌کنند . این استاد راهنماست که دانشجو را در مورد اهداف و چیزی که قرار است کار کند ، آگاه می‌سازد . استاد راهنما ملاقات‌ های منظم با دانشجو دکترا حداقل دو هفته یکبار را سازمان‌ دهی می‌کند .

ضروری است که یک دانشجوی دکترا با اداره پژوهش از نظر علمی جهت نوشتن نتایج و انتشار با سایر پژوهشگران و بخش‌های علاقه‌مند مربوطه ارتباط برقرار کند و چگونگی درخواست برای منابع مالی را بیاموزد. استاد راهنما نقش جیاتی در حمایت از این فرآیند یادگیری دارد .

نقش دانشجو در این گروه با گذشت زمان افزایش می‌یابد . در ابتدا نقش استاد راهنما پررنگ‌تر است . بعدهادانشجو مسئولیت بیشتری را برعهده خواهد داشت . یک استاد راهنما نباید خیلی پرمشغله باشد و باید همیشه برای دانشجوی دکترا خود زمان داشته باشد. این معمولا برای یک استاد راهنما مدنظر است که سالیانه دانشجوی دکترای فارغ‌التحصیل داشته باشد. این منجر به این می‌شود که یک استاد راهنما همزمان … دارد. پنج دانشجوی دکترا در مراحل مختلف. اگر استاد راهنما حدود ۲۰% از زمان خویش را برای تدریس اختصاص دهد ، به این معنی است که یک دانشجوی دکترا حق دارد که ۱٫۵ ساعت در هفته را انتظار داشته باشد یا حدود ۲ ماه دستورالعمل شخصی در طول ۴ سال .

برنامه پژوهشی

برنامه پژوهشی برنامه‌ای است که برای فهم یک پژوهش و رساله دکترا و مقاله‌ های علمی نقاط عطف محسوب می‌شود . اهمیت همه برنامه‌های پژوهشی مکتوب در گروه‌های پژوهشی سطح بالا مورد تایید قرار گرفته است . یک دانشجو برنامه پژوهشی روی یک پروژه را همراه با استاد راهنمای خود می‌نویسد . برنامه پژوهشی باید واضح باشد اما نباید تا پایان پژوهش قطعی تلقی شود . برنامه پژوهشی باید برای حال و آینده نزدیک با جزئیات باشد اما برای بلند مدت جزئیات کمتری داشته باشد .

نکاتی برای موقعیت‌های ناخواسته

متاسفانه یک پژوهشگر همیشه یک گروه ایده‌آل را پیدا نمی‌کند یا خود را در یک موقعیت غیر ایده‌آل می‌یابد . اگر مشکل این باشد، شما احتمالا دو انتخاب دارید، برای رفتن به مکان دیگر گروه را ترک کنید یا راهی برای رسیدن به هدف حداقل یعنی رسیدن به درجه دکترا پیدا کنید .

اگر شما تصمیم به ادامه گرفتید و یک گروه پژوهشی عملکردی بهینه پیدا نشد ، تصمیم به تشکیل گروه با دیگران از طریق سایر ابزار گرفتید ، داشتن گروه نزدیکی از همکاران برای همکاری در طول نوشتن رساله مفید است . بازخورد ذوی پژوهش شما و بحث با همکاران برای پیشرفت مقاله‌ های شما و رساله دکترا باارزش است . مخصوصا زمانی که بازخورد مکتوب و به صورت سیستمی آنالیزشده باشد .

مخصوصا در گروه‌های پژوهشی دارای قرارداد، جهت کسب منابع مالی ، یک دانشجوی دکترا گاهی توسط یک واحد برای کار روی یک سری پروژه‌ های پراکنده ، نه رساله او را پشتیبانی نمی‌کنند، به کار گرفته شود . در این موارد، ممکن است متن‌های علمی منتشرشده کاملا دلگرم‌کننده نباشند . بدون توجه به این موقعیت غیر بهینه تلاش کنید بین کار پروژه و نوشتن رساله خود اشتراک پیدا کنید . در اکثر موارد ، یک دانشجوی دکترا تنها اسناد لازم برای پروژه را انجام می‌دهد و تنها بعد از آن شروع به پیشبرد رساله خود می‌کند . در جهت بدست آوردن چک پرداختی ، یک پژوهشگر اغلب مجبور است در این نقطه با پروژه جدید آشنا شود و از نتایج پروژه قبلی در نشریه‌ های دانشگاهی استفاده کند . به جای آن ، یک دانشجوی دکترا باید برای ادغام کار پروژه و کار رساله از طریق ترکیب گزارش پروژه و و نوشته آکادمیک کار کند. گاهی اوقات، مقاله‌های دانشگاهی به عنوان بخشی از گزارش پروژه پذیرفته می‌شوند. اگر این ممکن نیست ، به اندازه امکان هم در مقاله‌ها و گزارش‌های پژوهشی از عناصر رایج استفاده کنید .

یک دانشجوی دکترا که رساله خود را به صورت یک رساله تک موضوعی می‌نویسد گاهی با کار تنها می‌ ماند و برای ارزیابی استاندارد نوشته بسیار دیر است . خطر بعدی رساله تک موضوعی این است که ممکن است تا زمان اتمام فرآیند نوشتن نتایج منسوخ شده باشند.  در موارد تحت نظارت کافی ، این مسائل رخ نمی‌دهد . در بدترین حالت ، هنگامی که فرد تنها مانده است ، نویسنده حجم زیادی از کار بیهوده را انجام می‌دهد و اگر استاندارد نوشته به اندازه کافی خوب نباشد و نیاز به دوباره نوشتن باشد ، زمانی که یک رساله تک موضوعی را بازنگری می‌کنید انجام با موفقیت تغییرات صدها صفحه از یک متن به صورت یکباره مشکل است . اگرچه وقتی موفقیت‌ آمیز باشد ، حجم کار ممکن است برای یک رساله تک موضوعی کمتر باشد . به عبارت دیگر ، یک دانشجو دکترا یک رساله تلفیقی را می‌نویسد ، در مقایسه با تعداد مقالات علمی ، ممکن است دسترسی به دوستان برای ارزیابی کیفیت متن را آسان‌ تر یابد . داشتن نامی روی مقاله‌ های دانشگاهی سزاوار همه نویسندگان است . در نتیجه در بسیاری موارد یافتن نویسنده همکار با انگیزه نسبتا آسان است . در بسیاری موارد به شما بستگی دارد که می‌خواهید با چه کسی کار کنید .

 

بهترین مرکز انجام پایان نامه و رساله دکتری کدومه ؟ کدوم ؟ چی؟ نه!! (هیس) کجاست؟

بهترین مرکز انجام پایان نامه و رساله دکتری کدومه ؟ کدوم ؟ چی؟ نه!! (هیس) کجاست؟

برای تحویل گرفتن بهترین کار باید حرفه ای ترین مرکز انجام پایان نامه و رساله دکتری را پیدا کنیم . ولی کار سختیه . بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد مراکز مختلف نمی توان راجع به کار آنها نظری داد . حتی در بسیاری از مواقع نمی توان به حرف افراد دیگر اعم از دوستان اعتماد کرد چون کارها در پروژه های مختلف می تواند با هم فرق داشته باشد . چه باید کرد ؟ آیا مرجعی برای معرفی وجود دارد ؟ آیا می توان با کمی جستجو به هدفمان برسیم ؟ با ایستگاه دانشجو همراه باشید :

دنبال آدرس خاصی نباید باشیم چرا که افراد حرفه ای در نوشتن رساله دکتری چه پروپوزال و چه تز اصلی و طرح نهایی ممکن است دارای آدرس مشخص نباشند ولی آنقدر خوب کار کنند که جای هیچ حرفی نباشد . اینگونه افراد معمولا سرشان شلوغ است و اعصاب درست و حسابی ندارند . پول خوب می گیرند و کار خوب تحویل می دهند ، به طوری که آب در دل دانشجو تکان نمی خورد . برای دانشجویان در رشته های مختلف مثل اقتصاد ، مدیریت ، علوم تربیتی ، علوم انسانی ، روانشناسی و سایر رشته ها سر وقت تحویل دادن بسیار مهم است و اینکه کپی پیست نباشد و تقلب علمی (plagiarism) در آن وجود نداشته باشد . فقط در این صورت است که با کمال میل پول می دهند . همچنین باید در هنگام داشتن اصلاحیه کارشان سریع راه بیفتد و اعمال نظرات استاد در کوتاه ترین زمان و بدون دریافت هزینه اضافی برایشان همیت خاصی دارد .

با این توصیفاتی که شد فقط موسسه ایستگاه دانشجو می تواند از پس همه سفارشات و درخواست های دانشجویان برآید ، چرا که اهمیت خاصی به زمان می دهد . اصلاحیه ها و نظرات استاد را زود اعمال کرده و سعی می کند دانشجو را راضی نگه دارد . این کار با تجربه گرانبهایی که موسسه در طول سال های سال کسب کرده است ، حاصل شد .

کارشناسی ارشد اقتصاد در مقایسه با MBA

کارشناسی ارشد اقتصاد در مقایسه با MBA

اقتصاد ، مطالعه رفتار و تصمیم گیری در زمانی است که منابع کمیاب هستند . دانشگاه های مختلف انواع مختلفی از برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی‌ ارشد خود را در این زمینه را ارائه می دهند که دو نفر از آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه اقتصاد و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستند که همچنین به عنوان MBA یا مدیریت اجرایی نیز شناخته می شود . کارشناسی ارشد اقتصاد ، یک درجه بیشتر مبتنی بر تحقیق و نظری بیشتری نسبت به MBA است ، که بیشتر بر برنامه های کاربردی نظریه های اقتصادی در دنیای واقعی تمرکز دارد .

مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد

بعضی از دانشگاه ها دارای یک یا دو نوع مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد هستند : کارشناسی ارشد اقتصاد ، یا M.A . و کارشناسی ارشد رشته علوم در اقتصاد ، یا M.S.

هر دوی این مدارک دانشگاهی دارای مقطع تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد هستند که توسط دپارتمان‌ های اقتصاد دانشگاهی ارائه می شوند . به طور کلی این مدارک روی اصول تحقیق اقتصادی متمرکزهستند و  سطوح بر اساس مبانی پژوهش اقتصادی تمرکز دارد،به دانش اموزان اموزش میدهند که چگونه اطلاعات کیفی و کمی مربوط به اقتصاد را جمع اوری ، تفسیر و تحلیل کنند.

دوره های کارشناسی ارشد

یک مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد در اقتصاد یک  برنامه ریاضی سخت ترو پیچیده‌تر از رشته MBA است و بیشتر مربوط به نظریه اقتصادی نسبت به برنامه های کاربردی آن در کسب و کاراست. الزامات درون برنامه با توجه به دانشگاه  متفاوت است ، اما بیشتر برنامه ها نیاز به دانش آموزان برای انجام دوره های پیشرفته در اقتصاد الزامات درون برنامه با توجه به دانشگاه متفاوت است ، اما اغلب برنامه‌ها به دانش آموزان نیازدارند تا دوره‌های پیشرفته در اقتصاد خرد و اقتصاد کلان و نیز یک یا دو دوره در econometrics بگذرانند.

 

پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

MBA یا مدیریت اجرایی یک مدرک حرفه ای است، که گاهی اوقات توسط بخش های اقتصاد دانشگاه ارائه می شود، اما اغلب توسط دانشکده تجارت پیشنهاد می‌شود. بر خلاف مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد، مدیریت اجرایی یا   MBA یک مدرک کاربردی است که بر آموزش دانش آموزان در زمینه کسب و کار در دنیای واقعی متمرکز است. برنامه های MBA اغلب دارای الزامات ریاضی بسیار کمتر از برنامه های کارشناسی ارشد اقتصاد هستند، که نوعا به هیچ رشته‌ای در حساب دیفرانسیل نیازی به دوره های حسابداری، آمار یا اقتصاد سنجی نیازندارند.

دوره های MBA

برنامه های MBA به دانشجویان مجموعه ای از دوره های کاری و تجاری کاربردی مانند منابع انسانی،  امور مالی، حسابداری، بازاریابی، رفتار سازمانی، عملیات و رهبری ارائه می دهند. بسیاری از برنامه ها به دانشجویان دوره های مختلفی را ارائه می دهند که آنها را تشویق می کند تا ایده های  تجاری  اصلی کسب و کار را خود را مطرح کنند ، سخنرانی‌ها و مطالب بازاریابی برای کسب و کارشان ایجاد کنند و برای حل مشکلات کسب و کار دنیای واقعی با یکدیگر هم‌ کاری کنند .

M.A. در مقابل MBA Career

دانشجویانی که در رشته های کارشناسی ارشد اقتصاد در زمینه تحقیقات شرکت می کنند فارغ التحصیل می شوند ، در تحقیقات خود به حرفه خود ادامه می دهند . آنها ممکن است به جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها و ایجاد سیاست برای سازمان های دولتی ، کالج ها و دانشگاه ها ، سازمان های غیر انتفاعی ، مراکز تفریحی ، بیمارستان ها ، بانک های سرمایه گذاری یا شرکت های مشاوره بپردازند . دانشجویانی که فارغ التحصیل MBA هستند ، حرفه ای در کسب و کار ، پیدا کردن شغل در نقش های مدیریتی ، کار مستقیم با مشتریان و نظارت بر فعالیت های روزمره  و روزانه در زمینه های مختلف از جمله آموزش ، مراقبت های بهداشتی و مالی هستند .

چگونه یک رساله و پایان نامه دکتری مدیریت مالی و اقتصاد را به سرانجام برسانیم ؟

چگونه یک رساله و پایان نامه دکتری مدیریت مالی و اقتصاد را به سرانجام برسانیم ؟

وسوسه و انگیزه های طبیعی می تواند تعیین کننده اهداف شما تا آنجایی که ممکن است باشد و پروژه شما را به عنوان یک پروژه جامع پیش ببرد . چنین پروژه هایی تصور می شود، اما اجرای ان  بسیار سخت تر است . از ساده ترین نسخه ممکن میتوانید پروژه خود را تعیین کنید و در مورد چگونگی آن میتوانید فکر می کنید و از ان استفاده کنید . سپس شما می توانید پیچیدگی های اضافی را اضافه کنید ، اما به یاد داشته باشید که ابتدا باید به یک نسخه ساده دست پیدا کنید .

– یک کلمه احتیاط

اگر چه باید پروژه ای را انتخاب است که شما علاقه مند به آن هستید ، اما ممکن است در ابتدا در مورد موضوع کمی علاقه مندی نشان دهید . با استفاده از تحقیق برای اثبات چیزی که به شدت به آن اعتقاد دارید می توانید در اخر به تایید ان منجر شود، جایی که فقط به نتایجی موجود از فرضیه خود پشتیبانی می کنید، توجه می شود. به عنوان یک محقق خوب است که انتظار یک نتیجه خاص را داشته باشید، اما باید یک بی اعتمادی جزئی نسبت به فرضیه های خود داشته باشید و هر بار که یک نتیجه جدید مطابق انتظارات شما است ، سعی کنید خودتان را قانع کنید .

– نوشتن فرضیه ها یا پیشنهادات رساله دکتری

بسته به رشته دکتری شما ممکن است مجبور باشید پیشنهاد تحقیقاتی بنویسید . الزامات این موضوع بین موسسات  مختلف متفاوت است – ممکن است قبل از اینکه به عنوان یک دانش آموزبرای مقطع دکترا پذیرفته شوید پیشنهادات مد نظر را بنویسید یا ممکن است نوشتن پیشنهاد تحقیقاتی در یک مرحله بعد اتفاق بیفتد . این برای این است که بدانید چگونه در هر کجا که هستید میتواند موثر واقع شود . به طور کلی ، پیشنهاد تحقیقاتی شما باید یک هدف تحقیق روشن و یک روش مناسب را نشان دهد . این نکته  کاملا واضح است که همان چیزی که شما در تلاش برای انجام آن هستید را اگر تنها در ذهن خود برایتان روشن باشد ، این امکان وجود دارد که بتوانید با ان ارتباط برقرار کنید . سعی نکنید تمامی احتمالاتی که می توانید انجام دهید ، و همه چیزهایی که در مورد موضوع میدانید، را بنویسید .

– پایان نامه دکتری در مدیریت مالی و اقتصاد

با توجه به اینکه پایان نامه دکترای تخصصی برای رساله تجزیه و تحلیل مالی می تواند یک چالش دشوار به شمار اید، بنابراین لازم است ابتدا یک موضوع اصلی و جالب برای تصویب ان ارائه شود. برخی از دانش آموزان موفق به دستیابی این گام بسیار ساده میشوند ، اکثر آنها می توانند چیزی را پیدا کنند که سعی کنند مشکلات زیادی برای آنها بوجود نیاورد و همچنین به نیازهای گروه پاسخ دهد. برخی از دانشآموزان این گام بسیار ساده را پیدا می کنند، اما برای اکثر آنها می توانند سعی کنند چیزی را پیدا کنند که مشکلات زیادی برای آنها ایجاد نخواهد کرد و هنوز به نیازهای گروه پاسخ می دهد. ما برخی از مقالات پایان نامه دکترای تخصصی در مدیریت مالی را توسط کسان حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارند جمع آوری کرده ایم . نگاهی به اینها بکنید و ببینید آیا کدام یک از آنها مورد علاقه شما هستند :

 1. استفاده از استراتژی های مدیریت مالی برای شناسایی مشکلات و موارد خاص در مطالعه ی شرکت مورد انتخاب شما ، و ارائه پیش بینی اینکه آیا از این شرکت می توان انتظار پرداخت بدهی را داشت .
 2. بزرگترین مسائل مربوط به شرکت های بیمه در رابطه با شرکت های بزرگ چیست ؟ آیا نتیجه این مسائل ، رقبای بیشتری در قالب کارآفرینان جوان بهمراه دارد ؟
 3. محیط کسب و کار یک شرکت خاص را در هر صنعت انتخاب کنید و ارزیابی جنبه های ریسک شرکت ها و تکنیک های مدیریت ریسک کسب و کار را بر عهده بگیرید .
 4. در خبرهای اخیر ، Wells Fargo، بانک ایالات متحده مبتنی بر نقض جدی امنیتی مواجه شد و اکنون با مشکلات قانونی بیشتری مواجه است . چگونه دیگر بانک های بزرگ در معرض حملات سایبری مشابه هستند ؟
 5. علت های شکست های بزرگ شرکت ها و ورشکستگی را بررسی کنید و نظرات خود را برای راه ها و راهکارهایی که می تواند مانع از این شکست ها و ورشکستگی ها شود ، ارائه دهید .
 6. راهکارهایی که شرکت های بیمه از یک سیستم خزانه مرکزی ملی استفاده می کنند چیست ؟ برخی ازاین راهکارها را بیان کنید ، آیا این امر برای کشورهای آمریکای شمالی جهانی شده است یا در این مورد اختلاف نظر وجود دارد ؟

۷- چگونه بانک‌ ها از تامین خانه‌ های سلب مالکیت املاک سلب شده در آخرین حباب مسکن بهره‌مند شده‌ اند ؟ آن‌ها چه ریسک‌ هایی را به دست آوردند که در نهایت به دلیل کمک‌های مالی از بین رفتند ؟

۸- کدام عوامل جزء رایج ترین عوامل استفاده از آژانس های اعتباری هستند برای دانستن اینکه آیا تجارت‌های کوچک تا متوسط می‌توانند در زمان رکود اقتصادی و کم هزینه مصرف کننده باقی بمانند ؟

۹- در چه راه‌هایی ، شرکت‌های آموزشی در حال تبدیل شدن به بازار داغ جدید و ارائه ثبات مالی برای شرکت‌های آنلاین هستند ؟ چه خطری از این سیل شروع می شود ؟

۱۰- پس از ناتوانی آشکار ایالات‌ متحده برای انجام اینکار در پرتو حملات خارجی هکرها ، مدیران ومشاوران مالی چگونه می‌ توانند امنیت را در برابر حملات سایبری تکمیل کنند ؟

۱۱- در کدام صنایع بیش‌ ترین نتایج کسب درآمد رانشان داده‌ اند و چگونه شیوه‌های مدیریت مالی در آن صنایع از بقیه متفاوت هستند ؟ آیا این فقط یک تصادف است و یا قابل‌ پیش‌ بینی است ؟

۱۲- چگونه دانشجویان باید درباره مسایل مدیریت مالی که می‌توانند بر زندگی بزرگسالی خود تاثیر داشته باشند ، نگران شوند ؟ هزینه‌ های بالاتر آموزش و هزینه مسکن را در نظر بگیرید ؟

 1. مهم‌ ترین مهارت‌ هایی که باید به عنوان مدیر مالی در یک کسب‌ و کار کوچک و متوسط داشته باشید چه هستند ؟ مهارت‌ هایی که کارفرمایان شرکت‌ های بزرگ به دنبال آن هستند ، چه هستند ؟
 2. کارهای یک کسب و کار مدیریت مالی عمومی محلی چیست ؟ آیا این واقعا به کسب و کارهای محلی کمک می کند تا در جامعه موفق شوند یا باعث مشکلات بیشتری نسبت به انجام کارهای خوب شوند ؟

این تنها چند موضوع پایان نامه در مدیریت مالی است که توسط نویسندگان حرفه ای می توانید پیدا کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با یک آژانس انجام پایان نامه دکتری ( sm404.info ) تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موجود را یاد بگیرید و ایده‌های جدید را به دست آورید .

تمام چالش های انتخاب موضوع پایان نامه دکتری !

تمام چالش های انتخاب موضوع پایان نامه دکتری !

یکی از شایع ترین سوالاتی که از من پرسیده میشود این است که چگونه یک موضوع پایان نامه یا پروژه پژوهشی در مقطع دکتری برای رشته های علوم انسانی مانند علوم تربیتی را انتخاب کنیم . متأسفانه انتخاب موضوع پایان نامه به اندازه ” پیدا کردن یک شکاف در ادبیات ” ساده نیست ، و بسیاری از عوامل پیچیده قابل ملاحظه وجود دارد . اگر میخواهید پایان نامه یا موضوع پایان نامه خود را بنویسید ، شما باید مقالات پایان نامه خوب را پیدا کنید چون این یک عنصر حیاتی برای ایجاد یک اثرخوب برای یک پایان نامه است . موضوعات پایان نامه خوب هم قابل کنترل ( از لحاظ پیدا کردن داده ها ) و هم قابل ارائه ( از لحاظ نتایج به دست آمده ) می باشد . در لینک زیر هزاران مقالات از موضوعات پایان نامه رایگان و موجود می باشد . اگر شما در حال نوشتن پروژه های پیشنهادی ، پایان نامه دکتری یا تزپایان نامه هستید ، این واقعا مفید خواهد بود . به طور خلاصه، خدمات ما در زمینه انتخاب موضوع  پایان نامه و تدریس رایگان ان برای شما مناسب است . نویسندگان ما بیش از همه خوشحال خواهند شد که یک مقاله یا پایان نامه در مورد هر موضوعی که در بالا ذکر شده است بنویسید . روش سفارش پایان نامه ما واقعا ساده است . فقط فرم سفارش آنلاین ما را تکمیل کرده و یک نقل قول فوری دریافت کنید . پس از دریافت رسید پرداخت ، نویسنده ما شروع به کار خواهد کرد و پایان نامه پایان یافته شما در تاریخ مقرر یا قبل از مهلت تحویل شما خواهد شد . انتخاب یک موضوع خوب برای پایان نامه ضروری است ، زیرا این امر پایه ای قوی برای ایجاد بقیه کار را فراهم می کند . یک موضوع ضعیف ، ناگزیر منجر به ایجاد یک رساله ضعیف خواهد شد ؛ اغلب دانش آموزان خیلی دیر متوجه می شوند که پایان نامه و رساله آنها بر اساس انتخاب نامناسب موضوع است و هیچ گزینه دیگری برای شروع دوباره ندارند .

این را شما نمی خواهید ؟ موضوع پایان نامه را با توجه به نقاط قوت خود در ذهن خود انتخاب کنید البته که شما می خواهید موضوع شما یک موضوع تاثیرگذاری باشد ، اما مطمئن شوید که موضوع شما یک موضوعی باشد که شما در آن احساس راحتی هنگام انجام کارکنید. اگر میخواهید پایان نامه را بر اساس موضوعی که مطمئن نیستید بنویسید،این نمایان خواهد شد.  موضوع انتخابی خود را تا زمانی که نمیتوانید از هر چیز دیگری برای نوشتن فکر کنید کنار بگذارید، سپس از یادداشتهای خود برای یافتن اینکه آیا این موضوع خاص یک پایان نامه خوب را می سازد، استفاده کنید. شما همچنین می توانید از مشاور خود مشاوره بگیرید -آنها در مورد آنچه صحبت می کننداطلاع دارند! هنگامی که یک موضوع قوی و جالب را انتخاب کرده اید ، به خوبی در راه نوشتن یک پایان نامه شگفت انگیز هستید – موفق باشید !

۱- چه چیزی باعث یک پایان نامه دکتری یا ارشد خوب می شود ؟

تحقیق خوب به عوامل بسیاری بستگی دارد ، و تنها یک ایده خوب  برای ان کافی نیست. شما می توانید یک ایده درخشان داشته باشید ، اما کیفیت نهایی تحقیق به عملکرد و اجرای شما بستگی دارد ؛ ایده ای که به خوبی اجرا می شود بسیار بهتر از یک ایده درخشان است. به نوبه خود، توانایی شما برای اجرای پژوهش بستگی به مهارت های تحقیقاتی خاص شما (مهارت های تحقیقاتی موجود و در حال توسعه) و همچنین دسترسی شما به منابع دیگر مانند تجهیزات ، بودجه ، پشتیبانی فنی و زمان بستگی دارد. از آنجایی که این عوامل به شدت متفاوت است ، ممکن است یک پروژه برای یک فرد قابل اجرا باشد یا ممکن است برای فردی دیگر کاملا غیرقابل استفاده تلقی شود. ایده تحقیقاتی شما باید برای سایرافراد اکادمیک در این زمینه مورد توجه واقع شود . بخشی ، به توانایی شما برای توجیه تحقیقات و اصالت و پیشنهاد اولیه شما بستگی دارد، اما این نیز می تواند به زمان بندی  شما نیز بستگی داشته باشد. همانطور که تکنولوژی چیزهای جدیدی را ممکن می سازد و تکنیک های قدیمی منسوخ می شوند،برخی از نظریه های مختلف و حوزه های مطالعاتی از مد افتاده تلقی میشوند. جالب بودن پروژه شما برای دیگران به اینکه چه کسی مخاطب شما است بستگی دارد ، چرا که بعضی از پروژه ها برای بعضی از مخاطبان، کاملا بی معنی و یا در بعضی موارد حتی توهین آمیز به دیگران خواهد بود. این تنها مهم نیست که شما فقط زمانی که میخواهید پایان نامه خود را ارائه دهید، ان موضوع پایان نامه یک موضوع ارزش دار باشد بلکه زمانی که شما ان  تحقیق کامل را  برای نشر و تعیین اساتید و یا داوران و یا برای کار انتخاب می کنید هم مهم است ؛ اگر سرپرست شما اساسا با پروژه شما مخالف باشد، باید پروژه دیگر یا سرپرست دیگری را انتخاب کنید .

۲- اصالت و اورجینالیتی موضوع پایان نامه دکتری :

اگر چه اصالت یک درجه ضرورت کلیدی است، هرگز تحقیق کاملا اصلی نیست. در عوض، آن ، شبیه آنچه که قبلا در لبه شناخته شده عمل می کند؛ اما هنوز هم به آنچه که قبلا انجام شده بستگی دارد و وابسته است. هر جنبه ای از تحقیق شما باید اصلی باشد. کاربرد مهارتمندانه ایده های غیر متعارف و تکنیک هایی که بخوبی استخراج شده اند به اصطلاح به شما یک پایه قابل اعتماد برای کار کردن می دهد و حتی تحقیقات انقلابی بیشتر به آن بستگی خواهند داشت، چیزی که از قبل اورجینال و دست اول نبوده است ، شاید ترکیبی از عناصر از قبل موجود از زمینه های متفاوت جدا شده در راههای  اصلی بوده اند.

۳- قسمتی از کاررا بردارید :

پژوهش علمی مشابه یادگیری است، اما در مقیاس اجتماعی. درست همانند یادگیری یک مهارت که  توانایی جمعی جامعه کنونی یا دانش جمعی جامعه کنونی را نشان میدهد. به جای جست وجوی  در شکافهایی که در ان هیچ چیز وجود ندارد، بهتر است که تحقیقات موجود  از یک کنار کار بر روی جایی که می توانید ان را انجام دهید، ادامه دهید . یکی از راه های انجام این کار این است که پس از خواندن یک مقاله از خودتان بپرسید: “آیا راهی برای گسترش این تحقیق وجود دارد یا به روش دیگر یا تکنیک های مشابه  ان که به آن نزدیک باشد میتوان ان را در غالب یک موضوع متفاوت بکار برد؟” با چند مقاله، متوجه خواهید شد که کمبود ایده ها وجود ندارد. رویکرد دیگر این است که فرضیه های اساسی را که دیگران دراین زمینه استفاده می کنند،را تست کنید. این فرض کاملا ممکن است به این دلیل که بسیاری از نویسندگان چنین ایده ای را بیان کرده اند یا به آن اشاره کرده اند، حتی اگر هرگز به طور سیستماتیک مورد آزمایش قرار نگرفته باشد،این  فرضیه امکان پذیر است. اگر چنین فرضیه حالت تستی را پیدا کرده و می توانید از آن برای تست استفاده کنید، کار شما ارزش زیادی در این زمینه  پیدا کرده است واین فرضیه ارزش خواهد داشت (اگر آن را به خوبی اجرا کنید).

۴- توسعه و گسترش دادن یک ایده :

تصمیماتی که در ابتدا در PhD در شما ایجاد می شود در مورد اینکه چه تحقیقاتی را دنبال می کنید، تحت تأثیر همه چیزهایی قرار می گیرد  که شما ان را دنبال میکنید  که این موضوع فشار زیادی را بر انتخاب شما قرار می دهد. فرایندهای خلاقانه هنگامی که تحت فشار قرار می گیرند، به بهترین نحو کار می کنند و اجازه می دهند ایده های آزادانه بسیاری را بیاموزید بدون اینکه نگران باشند که آیا آنها خوب هستند یا خیر. این آزادی مهم است، زیرا اغلب ایده های بد به عنوان مراحل میان دوره ای زمانی که در حال توسعه قرار میگیرند خوب عمل می کنند. پس اجازه دهید تصور شما آزادانه عمل شودواین تصورازادانه اجرا شود، به بسیاری از ایده ها فکر کنید و در مورد پیدا کردن آن از ابتدا نگران نباشید. یک ایده ی در حال توسعه فقط در مورد خلاقیت آزادی بحث نمیکند . هنگامی که چند ایده دارید، آنگاه کارهای متمرکز را برای اینکه این فرضیه میتواند گسترش یابد آزمایش کنید و آنها را در یک پروژه تحقیقاتی بالقوه تمرین کنید. ایا امکان گسترش کاربر روی این تست وجو دارد؟ مطمئنا شما باید ادبیات  و مقالات موجود را بررسی کنید تا مشخص شود آیا ایده شما قبلا مورد بررسی قرار گرفته است و چه تحقیق مشابهی انجام شده است. این تا حدی برای اطمینان از این است که ایده شما اصلی و طرح شما اولیه است و تا حدی به شما کمک می کند که از طریق چگونگی انجام تحقیقات خودتان ، مطلع شوید و بر روی تحقیقات خودتان فکر کنید . این ادبیات  و مقالات نوشته شده می تواند به شما نشان دهد که چگونه سایر محققان با مشکلات مشابهی روبرو شده اند،. برای دریافت بازخورد از نظر شما و پیدا کردن منابع و تخصص نیاز است  شما با سایر محققین در بخش خود صحبت کنید ، این برای شما مفیدخواهد بود .

حتی اگر یک مشکل مشخص برای کار به شما پیش اید ، راه های مختلفی برای رویکرد آن وجود خواهد داشت، بنابراین خوب است که از طریق این گزینه ها به  راه های مختلف فکر کنید، کارایی آنها را در نظر بگیرید، و نه تنها لزوما اولین گزینه ای که به ذهن می آید را  بخواهید در نظر بگیرید. توسعه یک ایده تحقیق به معنای سرمایه گذاری زمان و انرژی در بعضی از ایده هایی است که  به دنبال آن هستید . این زمان یک زمان هدر رفته نیست – اغلب از طریق بررسی یک ایده بد در ابتدا شما میتوانید پس از آن یک سرمایه گذاری بر روی یک تحقیق خوب را توسعه دهید. هر چند دیر یا زود باید انجام  پروژه را متعهد بدانید. هیچ فرمول برای پیگیری تنظیم نشده است ، اما برخی سوالات وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید، که ممکن است به شمادر تصمیمگیری کمک کند .

آیا پروژه دارای یک هدف مشخص است ؟

 • آیا از روش هایی که میخواهید اعمال کنید اطلاع دارید ؟
 • چه منابع وچه میزان بودجه نیاز دارید ؟
 • چه مهارت هایی برای توسعه نیاز دارید ؟
 • آیا دیگران در بخش شما تخصص خاصی دارند ؟

آیا شما علاقه مند انجام این پروژه هستید ؟

 • آیا می توانید اهمیت این پروژه را برای دیگران توجیه کنید که چرا این پروژه باید برای دیگران اهمیت داشته باشد ؟
 • و چه کسی علاقه ای به آن نشان خواهد داد ؟
آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

بسیاری از دانشگاه های دنیا برای انجام رساله یا پایان نامه دکتری ارزش زیادی قائل هستند . بدین منظور دانشجویان می کوشند تا با اجرای با کیفیت کلیه مراحل کار نمره خوبی از این کار تحقیقاتی کسب کرده و با ارائه مقالات به ژورنال های معتبر دنیا برای خود نامی دست و پا کنند. اگر کسی بخواهد در انجام کار تحقیقاتی دکتری موفق باشد باید از انتخاب موضوع جدیت خود و پشتکار خود را نشان دهد و تمامی مراحل را با عزمی راسخ انجام دهد. سهل انگاری در هر یک از مراحل کار پایان نامه دکتری می تواند برای دانشجویان بسیار گران تمام شده و اهمیت آن وقتی که دانشجو در رشته ای مهم به نام حسابداری است خیلی بیشتر هم می شود . باید توجه داشت که بیشتر تحقیقات حسابداری و حسابرسی در این مقطع بسیار موضوعات پیچیده تری داشته و نباید از عناوین تکراری برای شروع کار استفاده کرد. معمولا دانشجویان رشته حسابداری که در مقطع دکتری برای نوشتن و انجام رساله و پایان نامه اقدام می کنند با تکمیل فرم انتخاب موضوع کار خود را شروع می کنند. چرا که تصویب موضوع در شورای پژوهشی دانشکده می تواند خیال فرد را از موضوع راحت کند. در ایران عدم تکرار موضوع یا استعلام پیشینه موضوع در سامانه پژوهشگاه علوم و فناوری ایران (ایران داک) انجام می گیرد و به دین ترتیب دانشجویان و اساتید راهنما خیالشان راحت می شود که کسی قبلا بر روی آن موضوع کار نکرده و همچنین دیگران از شروع کار توسط این دانشجو آگاه می شوند .

– استفاده از استاد مشاور پایان نامه :

در خیلی از موارد دانشجو می تواند دارای یک یا چند مشاور برای کار خود باشد . مشاورین آماری در بسیاری از موارد از بهترین افراد کمک کنند می باشند. چرا که استاد راهنما معمولا اینگونه راهنمایی ها برای کارهای آماری را انجام نمی دهد. داشتن نوآوری برای طرح پایان نامه دکتری حسابداری و حسابرسی ضروری می باشد و این نوآوری باید برای جامعه حالت کاربردی داشته باشد و بتواند برای رفع مشکلی کمک کند. جمع آوری داده خوب و همکاری سازمان یا شرکت های بورسی و غیر بورس که جامعه آماری مطالعه را تشکیل می دهند، می تواند کمک بسزایی در ارائه نتایج درست تر داشته باشد. اغلب مطالعات حسابداری در ایران با داده های شرکت های عضو بورس اوراق بهادار تهران انجام می شود و علاقه مندی زیادی در این رابطه وجود دارد .

اگر دانشجو از کسی یا کسانی در انجام کار و حتی نوشتن رساله کمک می گیرد باید در درجه اول از سواد این افراد آگاهی داشته باشد و کسانی را انتخاب کند که خود مقطع دکتری را گذرانده باشد و همچنین بداند که در نهایت فردی که از این پایان نامه دفاع می کند خود دانشجو است . بنابراین باید به تمامی ابعاد کار آگاهی و اشراف کامل داشته باشد. این کار می تواند به فرد کمک کند تا در جلسه دفاع به راحتی از کار و طرحی که انجام داده دفاع کرده و توضیحات لازم را ارائه دهد و نسبت به سوالات داوران جلسه هم نگرانی به خود راه ندهد. البته دانشجویان حسابداری باید بدانند که در هنگام دفاع از تز می توانند از استاد راهنما و مشاور خود هم برای پاسخ به سوالات داوران کمک بگیرند. در بسیاری از موارد دیده شده که این کار خیلی برای دانشجویان ایرانی در رشته های حسابداری، مدیریت و روانشناسی و اقتصاد جا نیفتاده است .

– بررسی مطالعات قبلی مربوط به موضوع پایان نامه و رساله :

در ابتدای کار رساله ، دانشجو با استاد راهنما مطالعات و پژوهش های قبلی که در این رابطه وجود دارد را بررسی کرده و راجب شکاف ها و چالش هایی که با آن رو به رو هستند بحث و تبادل نظر می کنند. این همکاری و هماهنگی با استاد راهنما تا آخر انجام پایان نامه دکتری در رشته حسابداری وجود خواهد داشت. در ابتدا برای نوشتن رساله دکتری بعد تأیید موضوع کار آغاز خواهد شد و راهنمایی های لازم انجام می گردد. همکاری با استاد راهنما و داشتن قرارهای زودهنگام با وی می تواند از چند جهت دارای اهمیت باشد :

– دانشجو از مسیر کار خود منحرف نمی شود و اگر چنین اتفاقی بیفتد قبل از اینکه کار زیادی انجام شود توسط استاد راهنما در مسیر اصلی مطالعه قرار می گیرد.

– ممکن است استاد راهنما برخی ایرادهای اساسی در کار بگیرد که متوجه نشدن دانشجو می تواند در کیفیت کار ضربه بزرگی بزند.

– تصحیح کارهای اشتباه وقتی که کار زود به زود توسط استاد راهنما دیده شود راحت تر خواهد بود.

استاد راهنما می تواند مقالات جدید را در هر نوبت با دانشجو در میان گذاشته و از نظرات هم آگاه شوند .

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که وقتی دانشجو تمام و کمال در کار پایان نامه انرژی خود را گذاشته و با استاد راهنما و مشاوران خود به طور دائم در تماس باشد و مشکلات و مسائل خود را با وی در میان بگذارد می تواند انتظار داشته باشد که پایان نامه ای خوب و با کیفیت را نوشته و از آن دفاع کند و مقالات در ژورنال های معتبر ارائه دهد و این می تواند در سرنوشت دانشجو برای ادامه تحصیلات و یا کار تدریس بسیار تعیین کننده باشد .

آیا پایان نامه خوب دکتری حسابداری در سرنوشت دانشجو اثرگذار است ؟

همه باید ها و نبایدهای انجام پایان نامه دکتری تخصصی مدیریت

دانشجویان ممتاز در رشته های تحصیلی مختلف لزوما نمی توانند پایان نامه نویس خوبی هم باشند . آشنایی به اصول روش تحقیق یکی از لازمه های اصلی نوشتن پایان نامه و رساله تخصصی برای رشته های دانشگاهی مانند مدیریت می باشد . انتخاب موضوع پایان نامه دکتری از مسائل مهمی است که دانشجو با استاد راهنما بر سر آن به توافق می رسند . موضوعی که برای کار تحقیقاتی انتخاب می شود باید دارای شرایطی باشد که آن را از موضوعات تکراری و فاقد ارزش برای پایان نامه جدا می کند . دیده شده است که به خاطر عدم وقت کافی در ابتدا دانشجو روی موضوعی کار پایان نامه یا رساله را شروع می کند و در نیمه راه به خوب نبودن موضوع خود پی می برد و این شکست در کار تحقیقاتی محصوب می شود که بیشترین لطمه را به دانشجویان بخصوص در رشته هایی مانند مدیریت می زند و زمانی که تلف می شود جبران ناپذیر خواهد بود . اصولا جستجوی پایگاه های داده ای مانند الزویر (Elsevier) ، امرالد (Emerald) ، اشپرینگر (Springer) و اینگونه موارد و بررسی آخرین کارهای تحقیقاتی که در زمینه های مختلف انجام شده است می تواند برای تصمیم گیری بهتر بسیار مفید باشد . در بسیاری از تزها و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در پایان کار پیشنهادهایی برای مطالعات آینده برای کسانی که می خواهند راجع آن موضوع خاص تحقیق کنند آورده می شود . این پیشنهادات می تواند مسیری را به دانشجویان بعدی نشان دهد .

بیشتر موضوعات برای پایان نامه دکتری مدیریت به ارائه مدل های مختلف مربوط می شود که در زمینه های رفتار سازمانی، کارکنان، کارایی، تعهدها، جو سازمان، فناوری اطلاعات، مدیریت سازمان، و مواردی از این قبیل ختم می شود. از سویی دیگر باید در نظر داشت که موضوعی انتخاب شود که بتوان مقاله های معتبر در ژورنال های خوب استخراج کرد و پذیرش گرفت. از نظر نوشتن کار در ابتدا باید پروپوزال دکتری برای رشته ای مثل مدیریت با انسجام کافی نوشته شود و بعد خود کار اصلی انجام گردد. دادن یک بیان مسأله خوب در پروپوزال و بررسی همه ابعاد نظری و عملی ضرورت تحقیق و کاربردهایی که می تواند هم برای محققان مختلف علاقه مند و هم برای جامعه به صورت کاربردی داشته باشد می تواند به جذابیت موضوع تحقیقاتی اضافه کند. باید در نظر داشت که بیشتر رساله های دکترا به صورت روش تحقیق آمیخته یا کیفی-کمی انجام می گردد و جامعه آماری آنها چندگانه بوده و شامل خبرگان و جامعه آماری کمی می باشد و باید استفاده از نرم افزارهایی مثل لیزل (Lisrel) اس پی اس اس (SPSS) آموس (Amos) یا متلب (Matlab) را در دستور کار قرار داد. همه این موارد به بهبود کیفیت کار کمک می کند .

دانشجویان باید توجه کنند که پیشنهادات و نتایجی که از یک تز دکتری بیرون می آید شاید مورد استفاده بسیاری از سازمان ها و تیم ها قرار گیرد و بنابراین باید با دقت کافی انجام گردد. داشتن یک مشاور آماری خوب می تواند در این زمینه بسیار مفید باشد چراکه خیلی از دانشجویان در کارهای آماری ضعیف بوده و روش های آنالیز مناسب را تشخیص نمی دهند. حال اینکه در کارهای تئوری دیگر مهارت های لازم را دارا می باشند. این کار از طریق مطالعه در اصول روش تحقیق انجام می گیرد. همه روندهایی که برای انجام پایان نامه دکترا مورد نیاز است باید با موافقت و تأیید استاد راهنما و مشاور انجام گردد تا بتواند نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد .

 

یکی از نکات دیگر بسیار مهم در انجام رساله دکترا عدم کپی از متن های علمی دیگر بیش از اندازه معمول (Plagiarism) می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد و از طریق نرم افزارهای خوبی که در این زمینه وجود دارد مانند ترنیتین(Turnitin) می تواند مورد بررسی قرار گیرد. این نرم افزارها می توانند ساختاری را فراهم آورند تا در کارهای علمی از تقلبات جلوگیری شود. اصول نگارشی خاصی باید بر کارهای تحقیقاتی در تحصیلات تکمیلی با فرمت خاص حاکم باشد که در این مورد هر کدام از دانشگاه ها فرمت خاص خود را بر روی وب سایت خودشان قرار می دهند. مثلا در مورد فونت تیترها و خود متن باید اندازه های خاصی رعایت شود و یا منابع و رفرنس هایی که وجود دارد معمولا از سبک ای پی ای (APA) استفاده می گردد که باید رعایت شود. همه دانشجوها باید بدانند که رساله دکتری آنها سال های سال در کتابخانه دانشگاه مورد استفاده سایر دانشجویان قرار می گیرد و اثری ماندگار خواهد شد. بنابراین باید نهایت دقت خود را بکنند تا اطلاعاتی درست را در آن بیاورند و از آخرین و به روزترین منابع از پایگاه ها و سایت های معتبر استفاده کنند .

سفارش نوشتن پایان نامه دکتری به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو

سفارش ” نوشتن پایان نامه دکتری ” به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو

اگر از خودتان پرسیدید ” آیا کسی می تواند پایان نامه ی من را بنویسد ؟ ، خوب است به خدمات ما نیز نگاهی بیندازید. ما خدماتی را عرضه خواهیم داشت که عناصر کلیدی آن عبارت اند از :

 • تمام مقالات از پیش نویس نوشته شده اند ؛
 • تمام منابع و اسناد تضمینی هستند ؛
 • از نویسندگان و استاتید متخصص مسلط به انگلیسی استفاده شده است ؛
 • فرد نویسنده توسط خود فرد انتخاب می شود ؛
 • تحویل فایل از طریق ایمیلی قابل اعتماد امکان پذیر است ؛
 • پشتیبانی و ارائه ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته به کاربران و دانشویان در تمامی نقاط جهان .

در راستای استفاده از این ویژگی ها تضمین می شود که پایان نامه شما به تناسب نیاز شما ارائه گردد . اگر شما بپرسید : ” چه کسی می تواند پایان نامه دکترا من را بنویسد ؟ ” جواب ما بله خواهد بود . برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ایستگاه دانشجو تماس بگیرید .

نوشتن پایان نامه و رساله دکتری رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم انسانی و …

” برای نوشتن مقاله ی خود به کجا مراجعه نمایم ؟ ” تمام دانشجویان آکادمی ممکن است از طریق متخصصان با تجربه مانند ( موسسه ایستگاه دانشچو ) برای ارائه ی مقالات خود استفاده نمایند . در واقع ، این موسسه کمک های شایانی را برای ارائه ی مقالات عنوان کرده است. هزاران نفر از دانش آموزان در مواقع ضروری از خدمات مربوطه استفاده می نمایند . به عبارت دیگر ، دانشجویان می توانند نیازهای آموزشی خود را با کمک افراد حرفه ای برطرف نمایند . اگر شما نتوانید تعهدات خود را تکمیل نمایید ، فرد متخصص و با تجربه زمان لازم برای تولید محتوای با کیفیت را برای شما فراهم خواهد آورد . ” من نمی دانستم که افراد آنلاین بتوانند من را در انجام این کار یاری رسانند . ” همان طور که قبلا اشاره شد ، بسیاری از دانشجویان از خدمات آنلاین و اینترنتی انجام رساله دکتری استفاده می نمایند ، و این در حالی است که تعداد زیادی از افراد نسبت به این مزایا آگاهی ندارند . آن ها نمی دانند که تنها چند کلیک کوتاه می تواند امکان برقراری ارتباط با فرد متخصص در این زمینه را ممکن سازد. این موضوع بسیار چالش برانگیز است . در حال حاضر ، خدمات آنلاین و قابل اعتمادی وجود دارد که کارهای آموزشی را برای شما آسان تر کرده است .

 

سفارش نوشتن پایان نامه دکتری به موسسه نمونه ایستگاه دانشجو