همه ی بایدها و نبایدهای لازم برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه ی دکتری مدیریت استراتژی صنعتی:

نوشتن پروپوزال و در ادامه ی آن نگارش پایان نامه ی مقطع دکتری مدیریت استراتژی صنعتی حساسیت بالایی دارد که کار نگارش را نیازمند داشتن دقت بالایی می کند. رساله نیز همانند پایان نامه پژوهشی است که دانشجو برای گرفتن مدرک تحصیلی خود انجام می دهد.

وقتی دانشجو به پایان دوره ی دکتری خود می رسد، لازم دارد تا یک رساله ی دکتری نگارش کند و در جلسه ی دفاعیه در حضور داوران از کار تحقیقاتی خود دفاع کرده و به سوالات داوران پاسخ دهد. با وجود قانع کننده بودن پاسخ ها، دانشجو به داوران نشان می دهد که زمان کافی و هم چنین دقت بسیار زیادی را صرف انجام رساله ی دکتری خود نموده است. علاوه بر آن تحقیقات زیادی را برای کار پژوهشی خود انجام داده است.

اما قبل از رسیدن به چنین مر حله ای دانشجو باید بداند چگونه رساله ی دکتری بنویسد. باید برای این که رساله ی مقطع دکتری شما مورد تایید اساتید و داوران قرار بگیرد باید قواعد مربوط به نگارش رساله را رعایت کند.

نحوه ی نوشتن رساله ی دکتری با پایان نامه تفاوت های زیادی دارد که این امر باعث شده که نوشتن رساله ی دکتری برای اکثر دانشجویان سخت باشد. این کار نیاز به برنامه ریزی، کار تحقیقاتی و مهارت نوشتن دارد که می تواند از طولانی ترین مراحل تحصیل شما به حساب بیاید.

در رساله ی مقطع دکتری نیز همانند پایان نامه باید یک موضوع کاملا جدید برای کار پژوهشی انتخاب شود. هدف از نگارش و انجام رساله ی دکتری مدیریت استراتژی صنعتی این است که شما بتوانید به راحتی یک کار پژوهشی را به تنهایی انجام و به پایان برسانید. معمولا حجم رساله ی دکتری زیاد بوده و حدود ۲۵۰ صفحه می باشد و گاهی اوقات حتی به ۴۰۰ صفحه هم خواهد رسید.

ساختار رساله

در آغاز باید گفت که رساله ی دکتری بر پنج فصل استوار است و به ترتیب شامل موارد زیر می گردد:

فصل اول: مقدمه

در فصل اول باید به بیان مسئله ی تحقیق و ضرورت انجام آن پرداخت و اهداف مورد نظر از انجام پژوهش را بیان کرد.

ابتدا باید اهداف تحقیق را به طور کلی در یک صفحه بیان کرده و سپس به طور جزئی و اختصاصی به بیان این اهداف پرداخت.

فصل دوم: منابع و پیشینه ی تحقیق

در این فصل باید مطالعات قبلی در زمینه ی مورد تحقیق را آورده و به صورت جامع و کامل به شرح سوابق تحقیقات انجام شده پرداخت.

فصل سوم: مواد و روش انجام تحقیقات

در این فصل باید تمام ابزار و متد مورد استفاده در پژوهش و هم چنین مواد به کار برده شده، ذکر گردد. علاوه بر آن باید دلایل استفاده از آن ها نیز ذکر شود.

فصل چهارم: بحث و نتایج تحقیقات

در این فصل تمام نتایج به دست آمده از تحقیقات خود را  باید ارائه کنید. برای این کار می توان از جداول، عکس ها و نمودارها استفاده کنید. این کار به درک موضوع توسط خواننده نیز کمک شایانی می کند.

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات

همان گونه که از نام این فصل مشخص است، شما باید در این فصل نتیجه گیری نهایی خود از تحقیقات تان را به طور کامل و خلاصه بیان کنید. هم چنین می توانید برای کسانی که در آینده می خواهند ادامه ی کار تحقیقاتی شما را انجام دهند پیشنهاداتی ارائه دهید.

شاید نوشتن تمام این مطالب و گردآوری مناسب آن ها در کنار هم برای دانشجویان زیادی امکان پذیر نباشد. شنا دانشجویان می توانید در مسیر نوشتن و انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت استراتژی صنعتی خود، به صورت آنلاین و از راه دور با گروه مشاوره ای موسسه ی ما در تماس باشید و برای نگارش بهتر و با کیفیت تر رساله ی خود از مشاوران با تجربه و ماهر ما کمک بگیرید.

نکاتی مهم

مسیر نگارش رساله ی دکتری مدیریت استراتژی صنعتی یک چالش بسیار بزرگ است که بسیاری از دانشجویان توانایی رویارویی با آن را ندارند. اما نکاتی وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توانید بهترین رساله ی دکتری را داشته باشید.

دانشجو همچنین باید از مطالب مفید و سودمند در داخل پایان نامه خود استفاده کند. این مطالب باید اطلاعات مفیدی به خواننده برساند. دانشجو باید از مطالب به روز و غير تکراری در داخل پایان نامه و رساله دکتری خود استفاده کند، در غیر اینصورت پایان نامه و رساله انجام شده از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود.

موضوع مورد تحقیق رساله ی دکتری باید موضوعی نوآورانه و خلاقانه باشد که تاکنون در زمینه ی آن تحقیقات علمی صورت نگرفته باشد. این موضوع جدید هم چنین باید بتواند حداقل یکی از چالش های روز جامعه را حل کرده و مفید واقع گردد.

بعضی از دانشجویان ممکن توانایی جستجوی علمی برای پیدا کردن منابع جدید و به روز را نداشته باشند. علاوه برآن تجربه ی زیادی در نوشتن و نگارش متن های علمی و تحقیقاتی نداشته باشند.

برای نگارش رساله ی دکتری باید قواعد نگارشی خاصی را رعایت کرد. بنابراین دانشجو باید با این قواعد نگارشی و زبان نگارشی مرتبط به رساله ی دکتری مدیریت استراتژی صنعتی اعلام شده از سوی دانشگاه خود آشنا باشد. هم چنین باید توانایی به کار بردن آن ها را در متن نگارشی خود داشته باشد.

دانشجو در دوره ی دکتری زمان زیادی برای نگارش رساله ی مدیریت استراتژی صنعتی خود دارد. از این رو اکثر دانشجویان شروع کار پژوهش و نگارش را به طور دائم به تعویق می اندازند. اکثر دانشجویان نمی توانند زمان بندی مناسبی رای انجام رساله ی خود انتخاب کنند و از این رو دچار استرس می گردند.

امروزه افراد و موسساتی هستند که نوشتن رساله ی دکتری مدیریت استراتژی صنعتی را با کیفیت مناسب انجام می دهند. دانشجو می تواند انجام رساله ی دکتری خود را به این موسسات با تجربه بسپارند.

شما می توانید به راحتی و به شکل آنلاین با افراد با تجربه ی موسسه ی ما در ارتباط باشید و کار انجام پایان نامه ی مدیریت استراتژی صنعتی خود را به ما بسپارید . افراد ما در زمینه ی نگارش پایان نامه و رساله ی دکتری دارای تجربه و مهارت کافی بوده و در نهایت یک پایان نامه و رساله ی با کیفیت را به شما تحویل می دهند. این کار به شما کمک می کند تا در پایان شما بهترین نتیجه را کسب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =