مشاوره پایان نامه دکتری

شیوه صحیح انجام پایان نامه و رساله مدیریت مالی

شیوه صحیح انجام پایان نامه و رساله مدیریت مالی

 

درواقع انجام صحیح پایان نامه و رساله دکترای مدیریت مالی مهم ترین عمل در انتها و تمام شدن مقطع رشته ی خود می باشد که درواقع شما می توانید با ارائه یک پایان نامه کاربردی که تمام سرفصل های آن اجرا شده است و برای بیننده ها و اساتید جذاب می باشد به رشته و گرایش خود کمک بزرگی کرده باشید. اما بهتر است بدانید انجام پروپوزال دکتری گرایش مدیریت مالی هم یکی از این موضوع های مهم در رشته انسانی و مدیریت می باشد که در پایان مقطع دکترای خود به آن می پردازید. پس بهتر است در انجام این پایان نامه تمام سرفصل ها و روش انجام آن را بلد باشید و از آن مطلع باشید تا بتوانید بهترین پایان نامه و رساله دکتری را به هیات علمی دانشگاهی خود ارائه دهید. در این مقاله سعی داریم به شما دانشجویان عزیز که به دنبال انجام صحیح پایان نامه دانشگاهی خود در رشته مدیریت مالی هستید، روش های صحیح تکمیل پایان نامه و جزئیات روش های انجام آن بپردازیم.

 

 

مدیریت مالی و معرفی آن

 

در مرحله اول قبل از پرداختن به روش های انجام پایان نامه دکترای مدیریت مالی باید بدانید مدیریت مالی چیست و در چه موضوع هایی پرداخته می شود. مدیریت گرایشی در رشته انسانی می باشد که در دانشگاه های کشور به آن می پردازند و مدیریت در دانشگاه شاخه های بسیار زیادی دارد که یکی از زیر شاخه های آن گرایش مالی می باشد که در صنعت هزینه ها و رده های مالی در شرکت ها و موسسه ها پرداخته می شود. و می توان گفت گرایش های مقطع دکترا، دکتری مالی، بانکداری، مالی بین الملل، بیمه و حقوق مالی می باشد. که در آینده به این گرایش های مالی و مدیریت رشته های دیگری افزوده خواهد شد و نظر بر این است. مدیریت مالی یکی از شاخه های بسیار کاربردی و مهم در سیستم کشور می باشد و دانشجویان مدیریت مالی دکترا فرصت رشد و کار بیشتری در کشور را دارا هستند. این افراد در موسسات و شرکت های سرمایه گذاری مشغول بکار می شوند و می توانند در قسمت مالی و بانکداری کار انجام دهند.

 

در گرایش مدیریت مالی و دکترای این رشته برای انجام این پایان نامه باید موضوعات اصلی و جذاب و کاربردی پیدا کنید چون مهم ترین قسمت در پایان نامه شما انتخاب یک موضوع و عنوان کاربردی و جذاب و مرتبط با گرایش مدیریت مالی است. سعی می کنیم در این قسمت به موضوعاتی که ممکن است در پایان نامه شما کاربردی باشد بپردازیم.

درواقع شما باید در انتخاب موضوع برای رساله دکترای مدیریت موضوعی رو مدنظر قرار دهید که بسیار در خط و عناوین درسی و گرایش خود پرداخته شده باشد و تحقیق و صحبتی بر سر گرایش مالی و هزینه ها و سیستم های مالی و قیمت گذاری ها در موسسات و شراکت ها و …. باشد. برای مثال یک شرکت مالی در قسمت های هزینه گذاری های خود از چه عوامل و روش هایی استفاده می کند و یا اینکه افراد و دانشجویان قسمت گرایش مالی چه راه هایی بر مسائل مالی خود در نظر بگیرند و چگونه مدیریت کافی بر مسائل مالی خود داشته باشند؟ و یا مثلا کار شرکت های کوچک مالی چیست و چه عواملی در قسمت ها و سیستم های مالی آن تاثیرگذار است؟ و اینکه کسب و کارهای مالی تا چه حد موفق هستند و چگونه در کار خود می توانند پیشرفت کنند.

 

باید بدانید در قسمت انجام پایان نامه دکترای مدیریت مالی باید قسمت های مختلف پایان نامه و سرفصل های آن را بدانید تا بتوانید به همه موضوعات در مقاله بپردازید و پایان نامه کامل و جامعی ارائه دهید. بخش های مختلف پایان نامه دکترای مالی حدودا پنج قسمت می باشد:

  • کلیات پژوهش
  • ادبیات پژوهش
  • روش پژوهش
  • تحلیل داده ها
  • خلاصه و نتیجه گیری

 

کلیات پژوهش

 

می توان در رابطه با کلیات پژوهش یک پایان نامه دکتری گفت که منظور بر سر مقدمه و اصل موضوع و پایان نامه می باشد که اشاره دقیقی بر کل موضوع تحقیق پایانه نامه شما دارد و مسیر را برای خواننده روشن تر می کند تا به منظور کلی مفهوم این تحقیق و پایان نامه پی ببرد. پس درواقع انجام بخش کلیات پژوهش و یک پایان نامه کمک شایانی دارد در مفهوم کل پایان نامه شما برای ارائه آن به اساتید. پس بهتر است منظور پایان نامه و تحقیق خود را به آشکاری در سرفصل کلیات پژوهش پایان نامه خود بکار ببرید و مفهوم اصلی پایان نامه خود را معلوم کنید. درواقع نگارش کلیات پژوهش یا همان مقدمه کلیات پایان نامه از مهم ترین قسمت ها در کل پایان نامه دکترای مهندسی مالی شما می باشد.

 

و موضوع دیگر که بسیار در قالب یک پایان نامه دکترا مهم است قالب نوشتن و ادبیات پژوهش و تحقیقات پایان نامه خود می باشد که بسیار به موضوعی که به آن پرداخته شده اشاره دارد و ادبیات تحقیق پایان نامه خود را به نمایش می گذارد و منظور تحقیق را آشکار میکند. پس دقت کنید در این قسمت پایان نامه خود ادبیات پژوهش تحقیق، بسیار مربوط به موضوعی که انتخاب کردید باشد و به موضوعی انتخابیتان بسیار مرتبط باشد و سوال های فردی که موضوع را خوانده را برطرف کند و نگاه کلی بر موضوع انتخابی پایان نامه داشته باشد.

و مورد بعدی که در انجام پروپوزال دکترای مهندسی مالی بسیار قابل توجه است پرداختن به مصاحبه و تحلیل تحقیق خود در پایان نامه می باشد که شما می توانید با یک ضبط کننده صدای اساتید مورد نظر راجع به مصاحبه خود را جمع اوری و ضبط کرده و با دقت آن مصاحبه ضبط شده را تایپ کرده و در قسمت پایان نامه خود قرار دهید سعی کنید با دقت بسیاری این مصاحبه را تایپ کنید و مصاحبه شما باید درمورد تحلیل داده ها و تحقیقات پایان نامه خود باشد چون بسیار واجب است درمورد مسائل و گرایش های مربوط به موضوع پایان نامه دکترای مالی خود بحث و مصاحبه شده باشد تا در صورت یک تحلیل تایپ شده درمورد تحقیقات خود در بیاید.

 

 

 

خلاصه و نتیجه گیری پایان نامه دکتری

 

در موضوع و سرفصل بعدی انجام صحیح رساله دکتری مهندسی و یا مدیریت مالی همان جمع بندی و خلاصه ای از کلیات پایان نامه می باشد. برای انجام صحیح این سرفصل باید یک نتیجه گیری و جمع بندی کلی و خیلی خلاصه درمورد منظور خود از طرح این موضوع و پایان نامه ارائه دهید. و به کل موضوع و مضمون توجه بسیاری کنید و قصد خود را در نتیجه برای طرح این مقاله پایان نامه بیان کنید. و شما باید در این قسمت طرح کنید که این مورد و موضوع چه نفعی برای بیان شدن داشت و مواردی را در ذهن اکثر افراد حل خواهد کرد. توجه کنید فهرست بندی و خلاصه بندی و نتیجه گیری هم قسمت مهمی از یک پایان نامه می باشد که برای تکمیل بهتر مقاله باید حتما به بهترین شکل آن را در پایان نامه ارائه دهید.

 

و در انتها می توان بیان کرد که به شما دوستان و دانشجوها موارد و طرز صحیح انجام یک رساله دکتری مدیریت مالی را ارائه کردیم. و شما با رعایت این سرفصل ها و موضوعات بیان شده می توانید پایان نامه کامل و جامعی را ارائه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =