چگونه انجام پایان نامه دکتری را شروع کنید؟

شروع پایان نامه
رویکرد نوشتن بر اساس رشته متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای اطمینان از اینکه کار درست را انجام می دهید این است که با استاد راهنما صحبت کنید، ساختار پایان نامه دکتری خود را برنامه ریزی کنید و شروع به انجام زودهنگام و منظم کنید.

در رشته های هنرهای خلاقانه که پایان نامه شما ممکن است به شکل کارهای خلاقانه و پایان نامه باشد، باید شکل و ارائه پایان نامه خود را نیز با استاد راهنمای خود در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که به عنوان یک کل منسجم ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد قالب بندی، وزن دهی و مراحل آزمون آثار خلاقانه می توانید به صفحه پایان نامه با آثار خلاق مراجعه کنید.

قالب های پایان نامه، مقدمه و محدودیت کلمات
قوانین حاکم بر محتوای پایان نامه، زبان و محدودیت کلمات در خط مشی آموزش پژوهشی تحصیلات تکمیلی درج شده است، در حالی که الزامات قالب بندی و مقدمه پایان نامه ها، گردآوری ها و آثار خلاقانه در قوانین تهیه پایان نامه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی ارائه شده است. همچنین می توانید به صفحه عنوان پایان نامه نمونه مراجعه کنید.

اگر پایان نامه شما شامل برخی از انتشارات شما یا مطالبی است که از برخی از انتشارات شما استخراج شده است، الزامات قالب در زیر شامل مطالب منتشر شده شما در پایان نامه توضیح داده شده است.

مخزن دانشگاه، Minerva Access، پایان نامه های تکمیل شده را ذخیره می کند و منبع خوبی برای مشاهده نحوه ارائه کارهای خود توسط دیگران است. فقط بر اساس انواع مرور کنید و پایان نامه کارشناسی ارشد، پایان نامه دکترا یا دکترا را انتخاب کنید.

شما باید یک شناسه پژوهشگر و مشارکت کننده باز (ORCID) را به صفحه عنوان پایان نامه خود اضافه کنید. اطلاعات مربوط به ORCID و نحوه درخواست برای یکی از کتابخانه دانشگاه در دسترس است

اگر پایان نامه دکتری شما شامل مطالب حق نسخه برداری شخص ثالث است، قوانین آماده سازی پایان نامه های تحقیقاتی فارغ التحصیل از شما می خواهد که فهرستی از مطالب و اینکه آیا از صاحبان حق نسخه برداری برای در دسترس قرار دادن این مطالب برای عموم به عنوان بخشی از پایان نامه خود مجوز گرفته اید یا نه، را ملزم می کند که باید انجام دهید. هنگام ایجاد فهرست، لطفاً از الگوی فهرست مطالب حق چاپ شخص ثالث استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کپی رایت و برخورد با کپی رایت دیگران، به کپی رایت و تحقیق مراجعه کنید.

مدخل کتاب راهنمای دوره خود را برای محدودیت کلمات خاص و در صورت لزوم، برای نسبت پایان نامه به عنوان یک کار خلاقانه بررسی کنید.

حداکثر محدودیت کلمه برای پایان نامه ها (شامل پانوشت ها اما به استثنای جداول، نقشه ها، کتابشناسی ها و پیوست ها) عبارتند از:

۵۰۰۰۰ کلمه برای پایان نامه های کارشناسی ارشد
۱۰۰۰۰۰ کلمه برای پایان نامه دکترا یا دکترا.
شما باید سعی کنید یک پایان نامه کوتاه تر از حداکثر مجاز بنویسید، به عنوان مثال ۴۰۰۰۰ برای پایان نامه کارشناسی ارشد یا ۸۰۰۰۰ کلمه برای دکترا. هر پایان نامه ای که از حداکثر حد مجاز فراتر رود نیاز به مجوز برای ادامه آزمون دارد که باید قبل از ارسال از طریق دفتر آزمون های پژوهشی تحصیلات تکمیلی جستجو شود.

ممکن است برای شما لازم بوده باشد که برنامه تحقیقاتی خود را به طور قابل توجهی تغییر دهید، به دلیل همه گیری COVID-19 یا سایر اختلالات عمده. در برخی موارد، این ممکن است به این معنی باشد که پایان نامه ای که ارائه می کنید برای رشته شما معمولی نیست. در پایان نامه خود، باید در مورد تغییرات روش شناختی که ایجاد کرده اید بحث کنید و توضیح دهید که چگونه تغییرات به دلیل اختلالات ایجاد شده است. پایان نامه ها معمولاً شامل بحث درباره تحقیقات احتمالی آینده نیز می شوند. ممکن است بخواهید تحقیقاتی را که پس از تغییر شرایط انجام می شود، ترسیم کنید. بحث شما در پایان نامه COVID-19 یا سایر تأثیرات، درک ممتحنین از کار گزارش شده و محیطی که در آن انجام شده است را راهنمایی می کند.

اعتراف به اختلالات COVID-19 در پایان نامه شما
این راهنما نحوه توضیح تأثیر اختلالات COVID-19 در پایان نامه خود را مورد بحث قرار می دهد. شما باید با سرپرستان خود مشورت کنید تا تصمیم بگیرید چه رویکردی برای شرایط شما مناسب تر است.

چه چیزی را شامل یا حذف کنیم
وقتی اظهاراتی را در دکترای خود وارد می کنید، به غیر از قدردانی ها، آنها باید عینی و در محدوده موضوعاتی باشند که امتحان کنندگان در نظر می گیرند. می توانید اظهاراتی در مورد تأثیر COVID-19 یا سایر اختلالات خارجی مهم در مواردی مانند دامنه پایان نامه اضافه کنید. طراحی تجربی؛ یا دسترسی به منابع از جمله امکانات، مجموعه ها، گروه های آزمایشی، کار میدانی، آزمایشگاه ها و فضاهای اجرایی. توجه داشته باشید که این لیست فقط نشان دهنده است. اگر شک دارید، در مورد سایر موارد مرتبط با سرپرست یا رئیس کمیته مشورتی خود تماس بگیرید.

گنجاندن اظهارات عاطفی، چگونگی تجربه شما در مقایسه با دیگران (معاینه رقابتی نیست) مناسب نیست، یا تأثیراتی مانند نیاز به کار از راه دور، یا اظهارات شخصی بر سلامت روانی یا جسمی، خانواده، امور مالی، یا رفتار یا در دسترس بودن مناسب نیست. از ناظران از ممتحنین خواسته نمی شود که این موارد را در نظر بگیرند.

در حالی که این عوامل ممکن است تأثیر عمیقی بر بسیاری از کاندیداها در خلال اختلالات داشته باشد، مفهوم “ملاحظه ویژه” در بررسی پایان نامه ها وجود ندارد. انتظار می رود چالش های نامزدی قبل از ارسال مدیریت شود و توسط ممتحنین در نظر گرفته نمی شود. به عنوان مثال، اگر دسترسی به سرپرستان مشکل بود، باید ترتیبات جایگزینی انجام می شد. از ممتحنین خواسته نمی شود که چنین عواملی را در نظر بگیرند.

تغییرات عمده در پروژه
اگر اختلالات منجر به تغییرات قابل توجهی در پروژه شما شد، می توانید این مشکل را در یک مکان واحد برطرف کنید.

به عنوان مثال، ممکن است بخشی را بگنجانید که به تأثیر اختلالات بر کل پایان نامه یا چندین فصل در پایان نامه به روشی منظم و صریح می پردازد.

مقدمه جایی است که داوطلبان پایان نامه را برای ممتحنین ارائه می کنند و بنابراین فرصتی برای ارائه اظهارات عینی در مورد تأثیر COVID-19 بر پایان نامه فراهم می کند. اگر اختلالات به این معنی است که روش‌شناسی‌های متفاوتی در بخش‌های مختلف پایان‌نامه دنبال می‌شوند، مقدمه مکان خوبی برای توضیح علت آن به روشی منسجم است.

متناوبا، می توان عباراتی را به پیشگفتار اضافه کرد تا زمینه کار را به عنوان یک کل فراهم کند.

یک فصل نتیجه گیری نهایی برای خلاصه کردن کار و ترسیم فرصت های تحقیقاتی آینده استفاده می شود. اگر اختلال شما را از انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خاصی باز داشت، می‌توانید از این بخش برای برجسته کردن این شکاف‌ها در مطالعه و نحوه رسیدگی به آنها استفاده کنید.

توضیح دقیق نحوه شکل‌گیری روش‌شناسی توسط اختلال، توانایی شما را برای تفکر فراتر از دکترا و سازگاری با شرایط متغیر نشان می‌دهد. این می تواند نشان دهد که شما به عنوان یک حلال مشکل خلاق، انعطاف پذیر و کاوشگر هستید.

مهارت‌هایی که از یک نامزد قوی انتظار می‌رود، شامل توانایی در فرمول‌بندی یک سؤال تحقیقاتی مناسب و تجزیه و تحلیل انتقادی اطلاعات در داخل و در سراسر یک محیط رشته‌ای در حال تغییر است.

شما این فرصت را دارید که این ویژگی ها را نشان دهید، حتی اگر مؤلفه تحقیقی تحقیق با مشکل مواجه شده باشد. به یاد داشته باشید که هدف اصلی آموزش تحقیق است، نه دستیابی به نتایج تحقیقات خاص.

تاثیر بر فصل های خاص
اگر اختلالات فقط بر یک یا دو فصل از پایان نامه شما تأثیر گذاشته است، آنها همچنان باید به عنوان تحقیقات با کیفیت به تنهایی بایستند.

یکی از گزینه ها این است که طرح اصلی و نحوه اصلاح آن را توضیح دهید، چه در مقدمه فصل یا در بخشی که به بهترین وجه در روایت شما می گنجد. مهم است که به ممتحنین توضیح دهید که چرا آن روش را انتخاب کرده اید، به خصوص اگر برای رشته شما غیرعادی باشد. برای مثال، اختلال ممکن است بر تعداد یا نوع مصاحبه‌هایی که انجام شده‌اند تأثیر بگذارد یا تغییری از کار تجربی به مدل‌سازی محاسباتی را مجبور کرده باشد.

باز هم، نوشتن یک بحث متمرکز در مورد تأثیر اختلالات بر یک قطعه خاص از کار، فرصتی عالی برای نشان دادن ویژگی‌ها و مهارت‌هایی است که یک ممتحن در یک نامزد قوی به دنبال آن است.

تاثیری که مشخص نبود
ممکن است بخواهید توجه داشته باشید که پایان نامه شما در خلال اختلالات COVID-19 تکمیل شده است، حتی اگر هیچ تأثیر قابل شناسایی خاصی بر محدوده پایان نامه یا طراحی پروژه وجود نداشته باشد. محل مناسب این یادداشت به دلیل بررسی نشدن در قسمت تقدیرنامه است. به یاد داشته باشید که اگر چه این قسمتی است که می توانید از خانواده، دوستان، سرپرستان، الهامات و حمایت ها تشکر کنید. هر ممتحن تاییدیه ها را نمی خواند.

در حال ویرایش پایان نامه ام
پایان نامه شما باید کار خود شما باشد و باید نقش خود و همچنین نقش سرپرستان و دیگران را در طول فرآیند تحریریه به وضوح درک کنید.

خط مشی آموزشی پژوهشی فارغ التحصیلان، ویرایش پایان نامه ها توسط دیگران را به مواردی که در استانداردهای فعلی استرالیا برای تمرین ویرایش مجاز است محدود می کند. برای اطلاعات دقیق تر، استانداردهای استرالیا برای تمرین ویرایش را مشاهده کنید.

از آنجایی که مداخله ویراستاری (غیر از ناظران شما) باید محدود به ویرایش و تصحیح باشد، همانطور که در بخش D و E استانداردهای استرالیا برای تمرین ویرایش پوشش داده شده است، مهم است که سطوح ویرایش را همانطور که در استانداردهای استرالیا توضیح داده شده است، درک کنید. تمرین ویرایش

دانشگاه فهرستی از ویراستاران ندارد. اگر برای یافتن یک ویرایشگر مناسب کمک می‌خواهید، مؤسسه ویراستاران حرفه‌ای محدود (IPEd) دارای ثبتی از ویراستاران معتبر است.

اگر پایان نامه شما به هر شکلی از مشاوره ویراستاری برخوردار بوده است، باید نام سردبیر یا شرکت ارائه دهنده خدمات و شرح مختصری از خدمات ارائه شده از نظر استانداردها را در مقدمه پایان نامه خود ارائه دهید.

ثبت قصد من برای ارسال
قبل از ارسال، یا قبل از اجرای یا نمایش یک جزء خلاقانه از پایان نامه خود، قصد خود را برای ارسال با ورود به سیستم آزمون پایان نامه (TES) ثبت کنید. حدود ۲ ماه قبل از ارسال شما زمان ایده آل برای این است. تاریخ تقریبی ارسال شما یا تاریخ ارسال پایان نامه شما نباید از حداکثر تاریخ ارسال شما تجاوز کند، یعنی تاریخ مورد انتظار ارسال پایان نامه شما همانطور که در صفحه جزئیات تحقیقات فارغ التحصیلی my.unimelb فهرست شده است.

ثبت نام برای ارسال، فرآیند انتخاب ممتحنین را آغاز می کند. شما باید یک نمای کلی (۸۰ کلمه ای) از سؤال، روش ها و نتایج تحقیق خود ارائه دهید که برای بررسی کنندگان احتمالی ارسال می شود. همچنین به شما این امکان داده می شود تا حداکثر دو نفر را که به نظر شما ممتحن نامناسب هستند، همراه با دلایل موجه معرفی کنید. شما تشویق می شوید که یک ORCID ایجاد و وارد کنید.

برای ارسال پایان نامه خود به زودی آماده می شوید؟ چک لیست ارسال پایان نامه ما را دانلود کنید تا به شما کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =